Жодне святкування Нового року не обходиться без святкового застілля, але щоби воно не обернулося зайвими кілограмами на боках або харчовим отруєнням, потрібно правильно скласти меню, пише
Главред.
Зокрема, дієтолог Маргарита Корольова рекомендує заздалегідь розписати, що буде на новорічному столі – які холодні та гарячі закуски, що буде на десерт і скільки прийде гостей. Виходячи з цього списку, потрібно закуповувати продукти.
Корольова попередила, що жирне смажене м'ясом, багатошарові салати і алкогольні напої можуть спровокувати проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту і призвести до загострень панкреатиту і гастриту. Дієтолог порадила одразу купити ферментні препарати, абсорбоване вугілля, щоби полегшити стан здоров'я.
Лікар-дієтолог також застерегла від зловживання алкоголем. За її словами, не варто починати святкування з міцних напоїв, оскільки вони підвищують апетит і секреторну активність шлунково-кишкового тракту, а значить людина гарантовано з'їсть більше.
Щоби не переїсти під час святкової вечері, зробіть невелику паузу і оцініть ступінь наповнення шлунка. Коли відчуєте приємне наповнення, варто припинити їсти, тому що за 15-30 хвилин відчуття ситості посилиться", - порадила фахівець з лікування надмірної ваги і ожиріння Майра Рау.
За її словами, починати планувати новорічне меню варто з овочевих страв. В цьому випадку ви знайдете хороші та більш корисні рецепти, а калорійних салатів з майонезом буде менше на святковому столі.
Також Рау нагадала, що новорічний настрій складається не з того, як багато смачної їжі ви з'їсте. Експерт порадила скласти список щонайменше з 10 пунктів. Це можуть бути зустрічі з друзями, цікаві фільми, катання на лижах, прогулянки, читання книг, подарунки, теплі слова та побажання.
"Коли ви бачите перед собою список з бажаних дій і вражень, то значимість їжі стає не такою великою. На перший план виходять емоції", - зазначила вона.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-12-2020, 00:35
0
739