Лабораторний імуноферментний аналіз (ІФА) на антиген майже в сотні разів чутливіший від будь-якого експрес-тесту на коронавірус. Разом із тим у нього немає тих недоліків, які має ПЛР-діагностика.
Зокрема, він швидший і простіший. Про ці та інші переваги такого тестування в коментарі "УНН" розповів академік, доктор медичних наук Володимир Широбоков.
За словами вченого, діагностика ІФА-методом шукає в біоматеріалі людини особливі антигени (білки), які розташовані на поверхні кожного збудника, зокрема COVID-19.
"В ІФА-аналізі використовують імуноферментні антитіла для визначення S-антигену на поверхні збудника. А збудник перебуває в тих же матеріалах, де ми шукаємо РНК. Це простий тест, швидший, ніж ПЛР, і не поступається чутливістю", – говорить Широбоков.
Професор підкреслює, що розгорнутий ІФА-тест на антиген має більш ефективні лабораторні методи посилення сигналу. Вчений зазначає, що експрес-тест у цьому дуже поступається, адже його роблять просто на око – там з'являються лише смужки. Тоді як тест на антиген рекомендується як більш чутливий.
Володимир Широбоков – академік Національної академії наук та Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
16-12-2020, 11:45
0
1 558