Частину території Італії через бурі із сильними дощами чи снігопадами накрили повені. Станом на 8 грудня попередньо відомо про 11 загиблих.
Негода почалася ще 4 грудня на півночі країни, у деяких населених пунктах пройшла евакуація, пише floodlist.com.
Міністерство внутрішніх справ Італії повідомило, що серйозно постраждали регіони Венето, Фріулі-Венеція-Джулія, Емілія-Романья, П'ємонт, Ломбардія й Тоскана.
За даними пожежної служби Італії (Vigili del Fuoco), у період із 5 до 7 грудня рятувальники провели близько 2500 операцій, зокрема 1000 – у Венето, 300 – в Емілії-Романьї, 150 – у Фріулі-Венеція-Джулія.
У ніч із 7 на 8 грудня шторм також зачепив Рим. У столиці Італії затопило дороги, а ураганний вітер поламав дерева.
7 грудня найбільш сильна повінь сталася на річці Панаро в регіоні Емілія-Романья. Особливо сильно постраждали жителі Нонантола, а в місті Модена водою розмило прибережну дорогу, повідомляється на сторінці італійської пожежної служби у Twitter.
Складна ситуація спостерігалася й у Венеції. Як пише repubblica.it, уранці 8 грудня максимальний рівень води в місті сягав 122 сантиметрів.
Уже після обіду влада опублікувала прогноз, згідно з яким очікувався максимальний рівень води в 145 сантиметрів. Погодні умови назвали "жахливими" й "драматичними".
Прикметно, що потопу сприяла помилка, пише Corriere della Sera. Так, систему мобільних шлюзів Mose, яка вже рятувала Венецію від затоплення, не запустили через неточний прогноз щодо рівня води.
У комуні Бітті (регіон Сардинія) евакуювали близько 70 осіб. Заступник мера Джузеппе Пала зазначив, що повінь паралізувала комерційну діяльність, передає meteoweb.eu. Роботу припинили понад 70% підприємств, зокрема й усі три місцевих хлібзаводи та підприємства громадського харчування.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.