21 грудня, в день грудневого сонцестояння, дві найбільші планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн наблизяться на мінімальну відстань одна до одної, утворюючи яскраву "зірку", яку, за теоріями деяких вчених, називають "Віфлеємською". Така подія відбувається приблизно раз на 800 років.
Про це пише EarthSky.
Планети зблизяться на відстань 1/5 діаметра Місяця. Ця подія буде останньою, коли більшість живих людей зможуть побачити Юпітер і Сатурн так близько один до одного.
Обидва газові гіганти поступово наближаються один до одного від початку літа 2020 року, а 21 грудня розглядатимуться майже як подвійна планета.
Орбітальні рухи наближують дві планети разом до “великому з'єднання” кожні 19,6 років; наступні очікуються 5 листопада 2040 року та 10 квітня 2060 року. Однак вони не будуть настільки близькими, як в цьому році. Практично злиття планет можна буде побачити з будь-якої точки Землі.
Зазначимо, деякі вчені пов'язують "Віфлеємську зірку з цим явищем. Так, німецький астроном Йоганнес Кеплер писав у 1614 році, що "Віфлеємська зірка", згідно з історією Різдва, могла бути поєднанням Юпітера і Сатурна.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram