Головний біль — це проблема, з якою деякі з нас зіштовхуються щодня. У декого біль швидко минає, інші страждають настільки, що скасовують зустрічі з друзями, затримують робочі проекти і почуваються огидно, інформує
Ukr.Media.
Зрозуміло, аптеки пропонують великий вибір препаратів, але не усі вони є безпечними за умови постійного прийому. Можливо, вам варто спробувати альтернативні способи боротьби з болем.
Переконайтеся, що ви не скрегочете зубами вночіНапруження м'язів щелепи — одна з найбільш недооцінених причин головного болю у дорослих. На бруксизм, страждають до 70 % людей. Невеликі м'язи, що контролюють вашу щелепу, тягнуться до скронь, і їх спазм може призвести до головного болю, особливо у перші кілька годин після пробудження.
Боротися з бруксизмом можна зниженням стресу, релаксаційними практиками і психотерапією. Також можна використовувати спеціальну стоматологічну капу, яка одягається на верхні зуби.
Пийте водуПульсація у скронях може бути ознакою зневоднення. Дослідження показують, що вживання великої кількості чистої води допомагає за наявності головного болю і мігрені.
Можливо, вам варто поставити своєчасне пиття у пріоритет, з цим вам допоможуть нагадування у смартфоні або спеціальні мобільні додатки. Не забудьте збільшити об'єм рідини у спеку або після вживання кави (кофеїн зневоднює організм).
Спробуйте масажЯкщо головний біль викликаний перенапруженням, то масаж допоможе полегшити ваш стан. Під час виконання масажу кров приливає до напружених областей — до шиї, задньої частини голови і плечей. У результаті ви можете відчути себе краще.
Зробіть перерву на розтяжкуЗ перенапруженням допомагає не лише масаж, але і йога, стрейчинг, пілатес. Перерва на розтяжку у другій половині дня може помітно знизити частоту появи головного болю.
Також важливо стежити за поставою під час роботи: правильно сидіти, робити перерви і використовувати гарнітуру для смартфона, щоб не доводилося притискати слухавку плечем.
Знижуйте рівень стресу"Усі хвороби через нерви", і головний біль — у першу чергу. Спробуйте почати вести щоденник, перемикнутися з драм на комедії і освоїти дихальні вправи. Йога також дуже ефективна, вона поєднує фізичні вправи з медитацією і релаксацією.
Подумайте про ботоксЛікарі-неврологи рекомендують ботокс для тих, хто страждає на сильні хронічні мігрені. Ми, звичайно, говоримо не про косметичні уколи у чоло, а про ін'єкції у м'язи усієї голови і верхньої частини плечей, кілька разів на рік.
Будьте активнимиКоли у вас болить голова, виникає спокуса згорнутися калачиком у коконі страждання, але фахівці вважають, що фізичні вправи можуть бути більш ефективними. Регулярне навантаження по 20-30 хвилин 3-4 рази на тиждень допомагає знизити частоту головного болю через поліпшення кровотоку і зміцнення серцево-судинної системи. Спробуйте легкий біг, велосипед або плавання.
Постарайтеся спати глибоко і якісноНедосип є відомим тригером спочатку головного болю, тому важливо спати вдосталь, 7-8 годин щоночі. Але не перестарайтеся: бажання виспатися у вихідні за весь тиждень може мати зворотний ефект і посилити проблему.
Давайте очам відпочинокНерідко головний біль пов'язаний із зором. Багато людей відчувають його після тривалого дня перед комп'ютером, тривалого перегляду телевізора, читання або навіть після далеких поїздок за кермом автомобіля. Такий головний біль більш ймовірний наприкінці дня, після напруженого робочого тижня, і менш ймовірний — вранці та у вихідні дні.
Є ймовірність, що зір знизився, і тепер вам потрібні окуляри (або нові лінзи у наявних).
Спробуйте акупунктуруДослідження показали, що акупунктура може допомогти людям з частим головним болем напруги. Під час сеансу голкорефлексотерапевт вводить голки у певні точки на тілі (частіше на спині або шиї). Є дані, що голковколювання зменшує частоту болю у людей, що живуть з мігренню, і ефект можна порівняти з прийомом лікарських препаратів. Така терапія переспрямовує кровотік в організмі і, за рахунок стимуляції периферичної нервової системи, навчає організм зменшувати біль.
Наука постійно працює над тим, щоб зробити наше життя кращим і здоровішим. Не забувайте регулярно відвідувати свого лікаря, можливо, він порекомендує вам нові способи боротьби з регулярним головним болем. Деякі фахівці говорять про ефективність низькодозованого прийому антидепресантів у лікуванні мігрені — і, можливо, незабаром вони увійдуть до стандартного протоколу терапії головного болю. А поки не забувайте про воду і йогу.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-11-2020, 00:16
0
2 834