Понеділок, 14 липня 2025

Михайлів день у 2020 році – грошові традиції, прикмети і заборони

новини
1 583
0
Михайлів день у 2020 році – грошові традиції, прикмети і заборони

Михайлів день – свято не з числа двунадесятих урочистостей в православ'ї. У той же час його щиро любить народ ще з часів Київської Русі. Традиції Михайлова дня пов'язані з дворовим і миттям голови.

Коли Михайлів день в 2020 році, його прикмети і що не можна робити цього дня – дізнався Главред.



Михайлів день – скільки разів на рік

Свято відзначається двічі на рік. Спочатку православні гуляють на честь свята Михайлове диво 19 вересня, а 21 листопада справляють Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Народна назва у свята простіша – День Михайла або Михайлів день.

Михайлів день в 2020 році випав на суботу. Михайлів день 2021 відзначатиметься в неділю: хоч 19 вересня, хоч 21 листопада.

Михайлов день: молитви і змови

За старих часів у Михайлів день догоджали дворовому. Той вважається молодшим братом домовика - й у наших предків він був у великій пошані. Щоб заручитися підтримкою дворового в догляді за домашньою худобою - йому цього дня видавали на вечерю цілу курку. Для порівняння: домовика в Михайлів день годували лише кашею.

Архангел Михаїл - головний захисник людей від зла серед представників Небесного воїнства. Йому моляться воїни й ті, хто постраждав від стихії. Але, в цілому, звертатися до святого Михайла з молитвою може будь-хто, головне – щоб прохання було праведним, не спрямованим комусь на шкоду.

А так, моляться святому Михайлу і про заміжжя, і про захист від ворогів, і про багатство. Ось, наприклад, молитва Архангелу Михайлу на гроші:

Михайлів день у 2020 році – грошові традиції, прикмети і заборони


Михайлів день – що не можна робити і що потрібно

Підготовку до свята починають ще напередодні, тобто сьогодні. Вже 20 листопада не можна їсти м'ясо, яйця та "молочку" – треба поститися.

А ось у сам Михайлів день прийнято від'їдатися - і за піст напередодні, і за Різдвяний піст 2020, який вже на носі. Тому в Михайлів день можна і потрібно:

- накривати святковий стіл;

- приймати і пригощати гостей;

- власне, ходити в гості;

- миритися – особливо з родичами;

- молитися святому про захист і допомогу – особливо в сімейних справах.

В Михайлів день не можна:

- мити голову - а то дурнем станеш;

- ткати, користуватися ножем або сокирою – щоб не образити архангела Михаїла;

- підвищувати голос і сваритися;

- відмовляти в допомозі тому, хто її потребує.

Прикмети в Михайлів день підказували, якою буде зима і весна: іній обіцяв дуже сніжну зиму, а мокрий сніг – дощову весну. Людина, яка на світ народилася 21 листопада, за прикметою, обов'язково проживе щасливе життя.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: