На Дністровській ГАЕС успішно проведено всі попередні випробування першого гідроагрегату і 19 липня 2009 року о 10.35 годині його було включено в об’єднану енергосистему України, а об 11.03 переведено у насосний режим.
У результаті роботи гідроагрегату в насосному режимі, закачано водою верхнє водоймище Дністровської ГАЕС до відмітки 212,4 м (перший етап випробувань верхнього водоймища).
На 25 липня 2009 року заплановано продовження випробувань із заповненням верхнього водоймища ще на 5 м (другий етап випробувань), а ще за тиждень має відбутися його заповнення водою до проектного рівня. Про це повідомляє сайт Міністерства палива в енергетики України.
Довідково: Дністровська гідроаккумулююча станція, одна з найбільших в світі гідроакумулюючих електростанцій, будується в Чернівецькій області на річці Дністер. Будівництво станції розпочато 1983 року. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву електроенергії .
Згідно із проектом, встановлена електрична потужність ДГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 млрд. грн.
Гідроагрегати Дністровської ГАЕС — це гідроакумулятори, які за рахунок нічного надлишку електроенергії перекачують воду з нижнього водоймища у верхнє, а потім в години найбільшого енергоспоживання скидають її на турбіни, виробляючи електроенергію і подаючи її в загальну енергомережу України.
Будівництво верхнього водоймища було розпочато 1985 року. Це одна із основних споруд Дністровського гідрокаскаду.
Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики в світі.
20-07-2009, 17:14
0
2 268