Різдвяний піст 2020: коли починається, що не можна їсти та заборонено робити

новини
1 048
0
Різдвяний піст 2020: коли починається, що не можна їсти та заборонено робити

Різдвяний піст є останнім багатоденним постом у церковному році.

Кожногор року він передує важливому християнському святу – Різдву Христовому, пише Уніан.



Коли починається Різдвяний піст 2020 – дата

Різдвяний піст має фіксовані дати початку й закінчення. У православних християн він щороку розпочинається 28 листопада і завершується у переддень Різдва вже наступного року. Тобто останнім днем нинішнього посту буде 6 січня 2021 року. Триває цей піст рівно 40 днів і тому іменується в церковному статуті Чотиридесятницею.

Оскільки заговини (останній день, коли можна наїстися всього, чого душа забажає) припадає на 27 листопада, коли вшановується пам’ять апостола Пилипа, цей піст ще називають Пилиповим.

Меню в Різдвяний піст: що можна та заборонено їсти

Порівняно з Великим або Успенським постом, Різдвяний не такий уже й суворий. Звісно ж, що під час посту заборонені м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця та сир.

Крім того, у понеділок, середу і п'ятницю забороняються риба й вино, їжу без олії (сухоїдіння) дозволяється вживати тільки після вечірньої. В інші ж дні – вівторок, четвер, субота та неділя – дозволено вживати їжу з рослинною олією.

Що не можна їсти в Різдвяний піст

Риба під час Різдвяного посту дозволяється в суботні та недільні дні й великі свята, якщо вони припадають на вівторок або четвер. Якщо ж свята припадають на середу або п'ятницю, то дозвіл посту є лише на вино та олію. З 2 січня по 6 січня піст посилюється, і в ці дні навіть у суботу та неділю риба не благословляється.

Основу пісного столу в цей період становлять овочі, каші, бобові та гриби.

Що не можна робити в Різдвяний піст
У цей піст не можна грішити повсякденними гріхами. Варто, зокрема, позбутися гріховних помислів і пристрастей. Не злитися, не лихословити й не засуджувати.

Не вітаються в період посту святкування весіль та гучних днів народжень, а також вживання спиртних напоїв.

Також варто утриматися від подружньої близькості.

Значення й мета Різдвяного посту

Різдвяний піст встановлений, щоб до дня Різдва Христового віряни очистили себе покаянням, молитвою і постом, аби з чистим серцем, душею й тілом могли благоговійно зустріти Сина Божого, що з'явився у світ.

Гастрономічна складова посту є лише засобом для правильного духовного життя, що ґрунтується на молитві й таїнствах покаяння та причастя. Дотримуючись його, людина цілеспрямовано уповільнює темп свого життя, зосереджується не так на тілесному, як на духовному.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують