Максимально самотніми відчувають себе люди після 20 років, а найрідше проблеми з цим виникають у людей після 60.
Хоча існує думка, що літні найбільш гостро страждають від самотності і соціальної ізоляції, а ось у молоді з цим проблем немає. Вони активно відвідують різного роду місця, тусовки, вечірки, заводять багато друзів по навчанню і роботі. Тим дивніші результати нового дослідження, опублікованого в журналі Clinical Psychiatry, передає medikforum.
Інтернет-опитування 2 843 людей у віці від 20 до 69 років з США показало, що люди у віці після 20 років стикаються з найсильнішим стресом і емоційним тиском, намагаючись розвивати кар'єру і знайти супутника життя.
При цьому особи у віці від 40 років рідше страждають від самотності, зате вже починають відчувати проблеми зі здоров'ям, такі як гіпертонія і діабет. І лише особи старшої вікової групи після 60 мають найменший психологічний тиск у зв'язку із самотністю.
При цьому вчені зовсім не стверджують, що літні люди не відчувають самотності зовсім - сьогодні вони стикаються з нею набагато частіше, ніж раніше через введені в результаті пандемії коронавірусу обмеження.
Однак в емоційному плані літній людині легше переносити самотність, навіть якщо вона має хронічні хвороби.
Справа в тому, що в літньому віці відпадають деякі найважчі стресові фактори на зразок необхідності забезпечувати маленьких дітей, страху через втрату роботи, переживань через низький матеріальний достаток. Разом з тим, літні люди відчувають себе самотніми, якщо довго не вступають в контакт з родичами і друзями.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram