Совами називають людей, які лягають спати пізно вночі і важко встають рано вранці. Виявляється, що зміни в ключовому компоненті біологічного годинника таких людей викликає генетична мутація.
Як вона змінює режим сну, з’ясували і пояснили вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Крус, пише
ukrhealth.net.
Щоденні цикли практично у всіх аспектах фізіології управляються циклічними взаємодіями годинних білків в клітинах. Генетичні варіації, які змінюють білки годин, можуть змінювати час годин і викликати порушення фази сну. Укорочений цикл годин змушує людей лягати спати і прокидатися раніше, ніж зазвичай – ефект "жайворонка". У цей час довший цикл годин змушує лягати спати пізно вночі і довго спати – ефект "сови".
Автор-кореспондент Керрі Партч, професор хімії та біохімії в Каліфорнійському університеті зазначила, що люди пізно лягають спати з різних причин, і розлади буває важко діагностувати. Таким чином, відкриття відносно поширеної генетичної варіації, пов’язаної з порушенням фази сну, стало вражаючою подією, повідомляє EurekAlert.
За словами Партч, ще належить багато чого зрозуміти про роль подовжених годин у відстроченому настанні сну, але ця мутація явно є важливою причиною пізнього нічного поведінки у людей. Це допоможе знайти “ліки”, яке дозволить “совам” налагодити режим сну і не страждати від недосипу.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-11-2020, 01:40
0
697