У дослідженні пацієнтів з COVID-19 легкого та помірного ступеня тяжкості вчені з США встановили, що рівень антитіл до вірусу залишався стабільним протягом п’яти місяців.
З одного боку, це не дуже довго, з іншого — все ж суперечить попереднім дослідженням, які припускали, що нейтралізуючі антитіла можуть ослабнути всього через вісім тижнів.
Вчені Школи медицини Ікана Медичного центру Маунт Сінай в Нью-Йорку відзначили, що, оскільки кількість щоденних випадків COVID-19 продовжує рости по всьому світу, розуміння гуморальної імунної відповіді, зокрема відповіді антитіл, в легких і безсимптомних випадках особливо важливо, оскільки вони становлять більшість випадків інфекцій.
У центрі Маунт Сінай було проведено скринінг 72 401 людини, з яких 30 082 людини дали позитивний результат на коронавірус, багато з яких мали помітну відповідь антитіл IgG. Автори роботи вивчили цю когорту, щоб проаналізувати тривалість життя й ефективність антитіл до SARS-CoV-2.
Використовуючи аналіз, в якому зв’язування білка SARS-CoV-2 приблизно корелює з нейтралізацією вірусу, вони оцінили нейтралізуючі ефекти антитіл.
Для оцінки тривалості реакції антитіл автори вибрали 121 донора плазми. У цих пацієнтів вони виявили стабільні титри антитіл протягом приблизно п’яти місяців. Це суперечить висновкам інших дослідників, які відзначили, що відповідь антитіл не має великої тривалості.
Дослідники підкреслили, що антитіла не гарантують повний захист від коронавірусу, але зменшують шанси повторного інфікування і можуть послабити хворобу.
Нагадаємо, бразильські вчені з’ясували, що коронавірус, навіть перенесений в легкій формі, може мати вельми далекосяжні наслідки.
Зокрема, у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, різко зростають шанси на розвиток хвороби Альцгеймера і Паркінсона, а також шизофренії.
Дослідження вийшло досить масштабним, над ним загалом працювали понад 60 вчених з Університету Сан-Паулу, Університету Ріо-де-Жанейро і Національної лабораторії біологічних наук Бразилії.
У центрі роботи — досі мало описаний ефект. На думку дослідників, коронавірус викликає загибель нейронів в корі головного мозку. Причому навіть у тих людей, які перенесли COVID-19 в легкій формі. Причиною смерті нейронів в головному мозку є низький рівень насичення крові киснем.
2-11-2020, 15:40
0
1 406