RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » За бажанням чи для здоров'я: акушер-гінеколог розповіла, яким повинен бути статевий акт для жінки

За бажанням чи для здоров'я: акушер-гінеколог розповіла, яким повинен бути статевий акт для жінки

Всі знають, що "секс повинен бути регулярним" і "повинен бути". Жінка, у якої постійно болить голова, сприймається суспільством, як несексуальна або несправна. Але насправді секс - це не так просто, як нам здається.

Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповів лікар акушер-гінеколог Юлія Ніжинська, передає Уніан.



Секс - це "мотиваційно-заохочувальна система", а не життєво важлива потреба, як втамування голоду або спраги. Але необхідно враховувати контекст - одна жінка не хоче сексу і не має його, друга хоче, але не має.

У першому випадку відсутність сексу - це просто відсутність сексу, у другому – стресова ситуація, яка може привести до депресивного стану ("моє тіло відкидають").

Регулярність сексу залежить від умовно фізіологічної норми кожної людини або сексуальних партнерів. Загальноприйнятої норми не існує. Для однієї жінки регулярний секс - два сексуальних контакти в день, а для іншої – два на місяць. Сексуальну активність визначає емоційно-фізіологічна потреба людини в сексі.

Чому одні жінки сексуально активні, а інші сексуально пасивні? Точної відповіді немає. Бажання залежить від декількох факторів, серед них:

- ставлення жінки до свого тіла - "я товста і негарна"/ "я приваблива і красива";

- ставлення жінки до сексу - "секс існує не для задоволення, а для продовження роду"/ "секс існує для мого задоволення, а не тільки для продовження роду";

- ставлення жінки до культурних і соціальних кліше - "один сексуальний партнер за все життя - це добре, а п'ять-погано", "Мастурбація - зло", "жінка існує

- для того, щоб чоловік відчував задоволення";

- рівень довіри до сексуального партнера;

- присутність в житті жінки стресу або хронічних хвороб;

- гормональний дисбаланс.

Існує таке поняття, як нонконкордантність – фізіологічна реакція організму не збігається з реакцією мозку. Наприклад, жінка не хоче займатися сексом, але під час примусового сексу організм відчуває оргазм.

Справа в тому, що оргазм фізіологічний – це мимовільне і неконтрольоване скорочення м'язів при стимуляції. Жінка може випробувати його під час заняття йогою, уві сні і навіть при пологах. Але завжди від цього їй буде комфортно і приємно.

Головна ерогенна зона жінки - мозок, який оцінює те, що відбувається: "мені приємно", "мені боляче", "це дивно", "мене це не цікавить". При стресі, коли він зайнятий вирішенням актуальних проблем, запит на секс швидше за все буде відхилений.

Сюди ж відносимо культурні установки по відношенню до жіночої сексуальності, сприйняття жінкою свого тіла і сексу. Якщо вона не любить своє тіло, не довіряє партнеру або вважає секс брудним, то не буде прагнути ним займатися. Якісним є секс, при якому фізичне задоволення поєднується з емоційним.

Секс підвищує рівень окситоцину і тестостерону в крові. Окситоцин знижує рівень тривожності, тестостерон-пригнічує гормон стресу адреналін. Якщо відсутність сексу призводить до стресу, в організмі підвищуються показники пролактину і кортизолу. П

ри сексуальному утриманні протягом трьох і більше місяців це може привести до порушення вироблення статевих гормонів. А потім - до порушення менструального циклу і пригнічення сексуального потягу.

Секс - це один з видів фізичної активності. Він, як і заняття спортом, покращує роботу серцево-судинної системи і знижує рівень стресу. За умови, якщо секс приносить емоційне задоволення і закінчується оргазмом частіше, ніж ним не закінчується.

У жінок, які оцінюють своє сексуальне життя, як емоційно позитивне, знижується ризик виникнення неконтрольованої гіпертонії.

Також секс зближує партнерів - між ними встановлюється емоційно-тілесний зв'язок. Більшості жінок легше отримати від сексу задоволення, якщо вони довіряють партнеру. Секс заради сексу користь організму не приносить.

Рівень окситоцину в крові підвищується через хвилину після настання оргазму. Навіть якщо секс не закінчився оргазмом, жінці важливо отримувати від процесу задоволення.

У різні періоди життя сексуальний потяг може підвищуватися і знижуватися. Закоханість його підвищує, побутові подружні сварки і звикання знижують. Деякі люди не відчувають сексуального потягу ніколи - це асексуали.

Але якщо раніше ви відчували сексуальний потяг, і він раптом зник, зверніться до лікаря. Або хоча б спробуйте змінити контекст - делегуйте чоловіку частину своїх обов'язків, висипайтеся, експериментуйте, розповідайте партнеру про свої бажання і переваги.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram


Редактор: Анна Семьонова
29-10-2020, 00:45
Коментарів 0 Переглядів 3 796

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.