Режим харчування, як казав герой відомої дитячої книжки, порушувати не можна. Мало того, під час хвороби їжа може непогано допомогти у боротьбі із захворюванням або стати на бік ворога. Далі ми перерахуємо корисні продукти, які допоможуть вам швидше одужати, інформує
Ukr.Media.
Якщо у вас застуда або грип, вживайте більше червоного перцю, грибів і бульйонів
Противірусні та протизапальні властивості червоного перцю роблять його потужним союзником у боротьбі із застудою. Перець містить сполуку під назвою кверцетин, потужний антиоксидант, який допомагає запобігти розмноженню вірусу, відновити тканини, що постраждали через інфекції, та зменшити запальний процес. Також цей овоч багатий на вітамін С, який, як вважається, полегшує симптоми застуди.
Гриби теж не настільки прості, як здається. У нашому організмі продукуються цитокіни — невеликі білки, які очолюють роботу імунної системи організму. Вони регулюють імунну відповідь, подаючи сигнал тривоги, коли ви хворієте, і запускаючи режим сну, коли ви здорові. Дослідження показують, що гриби можуть збільшувати кількість цитокінів і допомагати імунній системі боротися з інфекцією.
Про користь супу говорять не лише наші мами, але і вчені! Дослідження підтвердило, що курячий суп містить сполуки, які чинять протизапальну дію, що робить його ідеальною їжею для боротьби із застудою та грипом. Амінокислота карнозин, що міститься у курячому м'ясі, може бути корисною у боротьбі з ранніми стадіями вірусних захворювань.
Якщо за наявності однієї думки про їжу, навіть такої ніжної, як суп, вас починає нудити, можна спробувати бульйон. Він містить електроліти (такі як калій), дуже важливі для профілактики зневоднення.
Коли болить голова, спробуйте пісне м'ясо і свіжі огірки
Яловичина, курка та інше пісне м'ясо містять рибофлавін і коензим Q10, два важливих мікроелементи, які сприяють надходженню енергії до організму. Точний механізм невідомий, але є дослідження, які підтверджують, що у людей, які страждають на мігрень, можуть бути проблеми з енергетичним метаболізмом, і це пояснює, чому ці речовини допомагають за наявності головного болю та мігрені.
Огірки, як відомо, за вмістом води поб'ють будь-який рекорд, тому вони корисні за наявності головного болю. Якщо організм зневоднений, мозок теж страждає, і бідні наші голови неймовірно сильно болять. Огірки, кавуни та навіть пляшка мінеральної води можуть допомогти — спробуйте наступного разу, коли відчуєте біль у скронях.
Під час кашлю та за наявності запаленого горла їжте яйця і мед
По-перше, яйця легко їсти і перетравлювати. По‑друге, вони містять вітамін D і цинк — відмінний дует, що допомагає імунній системі та зупиняє вторгнення вірусів та бактерій відразу з двох фронтів. Яєчний білок легко розщеплюється на амінокислоти, необхідні для формування антитіл на допомогу імунній системі.
Мед — перевірені часом ліки! Це природний засіб від кашлю, і, на думку деяких лікарів, може бути настільки ж ефективним, як багато аптечних препаратів. Дослідження 2013 року показали, що мед має антибактеріальні властивості, і тому може допомогти організму боротися з інфекцією.
Якщо ви страждаєте на нудоту, діарею або біль у животі, спробуйте вівсянку, білий рис і банани
Крім того, що вівсянка вважається легкою, "ніжною" для шлунку стравою, вона містить м'яку розчинну клітковину, полегшує травлення і регулює всмоктування поживних речовин. Також вівсянка містить селен, що допомагає боротися з інфекцією, і цинк, який є вірним партнером імунної системи у війні із загарбниками.
Рис — ще одна м'яка їжа, яка допомагає травній системі перепочити. У ньому багато крохмалю і мало клітковини, що робить його ідеальним продуктом, який слід вживати після діареї. Перехід на тверду їжу після рідкої також дуже зручно здійснювати через рис або рисову кашу.
Банани багаті на калій, який необхідний нашому організму після шлунково-кишкових проблем. Цей важливий мінерал для комфортного водно-сольового балансу у всьому вашому тілі, від великих органів до крихітних клітинок. Спробуйте знайти недостиглі, трохи зеленуваті банани — вони містять більш стійку форму крохмалю, що допоможе відновленню мікрофлори кишківника.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-10-2020, 01:40
0
724