Будь-хто з нас хотів би мати здорові зуби протягом усього життя. Ні для кого не секрет, що це безпосередньо залежить від правильного догляду. Мати здорові зуби допоможуть наведені нижче поради, інформує
Ukr.Media.
Поради по догляду за зубами
1. Відвідуйте дантиста 2 рази в рік. Це дозволить ліквідувати проблеми на початковому етапі їх виникнення, а крім цього — заощадить ваш час і гроші.
2. Підберіть зручну щітку, краще зі штучною щетиною з закругленими кінцями. Якщо ясна кровоточать, використовуйте тільки м'яку щетину. Час від часу опускайте щітку в дезінфікуючий розчин і міняйте один раз в 3 місяці. Ніколи не користуйтеся чужою.
3. Двічі в день після їжі старанно чистить зуби щіткою і пастою протягом, як мінімум, двох хвилин, рухами від основи зуба до його краю.
4. Очищайте всю порожнину рота за допомогою еліксирів або іригатора, оскільки бактерії знаходяться не тільки на зубах, але і на поверхні щік, мигдалинах, на язику. Очищайте язик від нальоту за допомогою спеціальних щіток.
5. Тримайте всі предмети, що використовуються для догляду за порожниною рота, в сухому і чистому вигляді.
6. Користуйтеся зубною ниткою перед тим, як почистити зуби і після їжі, оскільки лише вона може проникнути у важкодоступні місця.
7. При необхідності використовуйте зубочистку. Не використовуйте предмети, які не призначені для чищення зубів, такі як: голки, скріпки.
8. Не їжте зубами горіхи, також не перекушуйте нитку і дріт.
9. Правильно харчуйтеся. Пам'ятайте, що ласощі містять цукор — їжу мікроорганізмів, а у свіжих фруктових соках містяться в концентрованому вигляді фруктові кислоти, які руйнують зубну емаль. Для здоров'я зубів необхідні фтор і Са 2+, причому засвоєння кальцію можливо лише при наявності вітаміну D. Кальцій міститься в кисломолочних продуктах, а вітамін D в морській рибі. Клітковина, яка перебуває в сирих овочах і фруктах, допоможе очистити зуби від нальоту.
10. Не допускайте різкого чергування високих і низьких температур. Наприклад, гарячий чай або кава відразу після вулиці, напої з холодильника, напої з льодом.
11. Не їжте насіння, оскільки це сточує емаль.
12. Якщо ви курите, позбудьтеся цієї шкідливої звички. При курінні в порожнину рота потрапляє гарячий дим. Він містить окис вуглецю, нікотин, метан та інші шкідливі компоненти. Нікотин звужує судини, а це веде до атрофії слизової ясен. Згодом у курців розвивається хронічний гінгівіт, а пізніше — пародонтоз. Смолисті речовини покривають зуби нальотом, що сприяє руйнуванню емалі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-10-2020, 02:00
0
1 514