Вчені з'ясували, як довго зберігається імунітет проти COVID-19

новини
1 532
0
Вчені з'ясували, як довго зберігається імунітет проти COVID-19

Вчені-імунологи з США і Канади з'ясували, що антитіла до коронавірусу зберігаються в організмі не менше трьох місяців після того, як людина перехворіла на COVID-19 з явно вираженими симптомами. Результати відповідних досліджень опубліковані в журналі Science Immunology.

Дослідники з'ясували, що у відповідь на вірус SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, імунна система людини виробляє білки, звані антитілами. Залежно від того, як довго залишаються в крові людини, яка перехворіла, антитіла тривалої дії IgG, залежить його захист від повторного зараження.



У першому дослідженні американські вчені взяли зразки крові у 343 колишніх пацієнтів Массачусетської лікарні загального профілю, які перенесли COVID-19 в середній і важкій формі. Аналіз проводили через чотири місяці після прояву перших симптомів.

У більшості пацієнтів, у яких симптоми зберігалися протягом, як мінімум, 14 днів, рівень IgG і через чотири місяці був підвищеним. Це означає, що у них збереглися захисні антитіла. Тільки три людини повністю втратили за цей час антитіла IgG.

"Це означає, що люди, швидше за все, будуть захищені на цей період часу", - наводяться в прес-релізі лікарні слова керівника першого дослідження, лікаря Ришель Чарльз.

У той же час, автори відзначають, що антитіла IgA і IgM, націлені на домен зв'язування рецептора шипового білка вірусу, знижувалися до низьких рівнів протягом двох з половиною місяців або навіть швидше.

"Тепер ми можемо впевнено сказати, що якщо у пацієнта наразі є імунні відповіді IgA і IgM, він, ймовірно, був інфікований протягом двох останніх місяців", - зазначає Чарльз.

У другому дослідженні, яке провели канадські вчені, брали участь 402 колишніх пацієнти з лікарні Святого Михайла в Торонто. Як і в першому випадку, автори з'ясували, що антитіла IgA і IgM швидко розпадалися, а IgG залишалися відносно довго - більше трьох місяців - на високому рівні. Максимальний зафіксований термін збереження антитіл IgG склав 115 днів.

Вперше вчені виявили антитіла не тільки в крові, але і в слині. Це дуже цікавий висновок, вважають дослідники, так як дозволяє використовувати слину в якості альтернативної біорідини для тестування на антитіла.

Особливо це актуально для виявлення первинно інфікованих - стандартний тест ПЛР - мазок з носа - ефективний тільки в перші кілька днів після зараження, а потім він втрачає чутливість. Для пацієнтів, у яких симптоми зберігаються не менше восьми днів, на думку авторів, його можна доповнити тестом на антитіла по слині.

Пікові рівні IgG зафіксували через 16-30 днів після появи симптомів. При цьому рівні всіх антитіл - IgG, IgM і IgA, специфічних до спайкового білка, в крові позитивно корелювали з рівнями, що спостерігаються у зразках слини.

"Наше дослідження показує, що антитіла IgG проти шипового білка вірусу відносно стійкі як у крові, так і в слині, - наводяться в прес-релізі Університету Торонто слова одного з авторів дослідження, професора Дженніфер Гоммерман. - Слина може служити альтернативою для тестування на антитіла. Хоча вона не так чутлива, як сироватка, її легко зібрати".

Результати цих двох, проведених незалежно один від одного досліджень в цілому збігаються і дозволяють говорити про те, що у людей, які перехворіли на COVID-19 з явними симптомами, імунітет зберігається, як мінімум, протягом трьох місяців.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм