RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Страви з гарбуза: п'ять неймовірно смачних осінніх рецептів

Страви з гарбуза: п'ять неймовірно смачних осінніх рецептів

Гарбуз - це ціле джерело вітамінів і корисних мікроелементів. Варений і запечений гарбуз прекрасно засвоюється організмом. Цей овоч дуже низькокалорійний, але при цьому ситний і смачний.

Багатий смак гарбуза дозволяє використовувати його в найрізноманітніших стравах, як солодких, так і солоних, пише Уніан.



Гарбузова каша з пшоном

- Гарбуз - 500 г.

- Пшоно - 200 г.

- Молоко - 2 склянки.

- Вода - 1 стакан.

- Цукор - 1.5 ст. л.

- Вершкове масло - 1 ст. л.

- Сіль за смаком.

Гарбуз очистити від шкірки і крупно нарізати. Покласти в каструлю, залити водою, довести до кипіння і варити 15 хвилин. Молоко сильно нагріти, але не кип'ятити. Пшоно промити 3 рази.

Гарбуз потовкти товкачем і посолити, додати гаряче молоко і пшоно і добре перемішати. Поставити на плиту. Після закипання всипати цукор і варити до готовності пшона на маленькому вогні, помішуючи. Подавати з маслом.

У гарбузову кашу можна додати за смаком шкірку апельсина, банан, яблуко, родзинки, корицю або горіхи.

Гарбузовий суп-пюре з грінками і куркою

- Гарбуз - 1.5 кг.

- Картопля - 4 шт.

- Куряче філе - 300 г.

- Цибуля ріпчаста - 2 шт.

- Морква - 1 шт.

- Вершки - 0.5 склянки.

- Приправа каррі - 1 ч. л.

- Половинка білого батона.

- Часник - 2 зубчики.

- Сіль, перець за смаком.

Гарбуз очистити від насіння і шкірки, крупно нарізати. Картоплю нарізати кубиками, моркву натерти на тертці, часник і цибулю дрібно покришити.

Відварити курку у воді до готовності. Вийняти м'ясо, а курячий бульйон залишити в каструлі. У розігрітій сковороді обсмажити цибулю до золотистого кольору, додати моркву і часник. Висипати овочі в каструлю з бульйоном.

Гарбуз трохи обсмажити на сковороді до м'якості і також всипати в бульйон разом з картоплею. Всі овочі повинні бути ледь покриті водою. Варити їх 30-40 хвилин на маленькому вогні до м'якості картоплі.

Куряче м'ясо нарізати шматками і додати в суп. Гарячий суп подрібнити блендером до стану пюре. Влити вершки, посолити, додати спеції каррі. Перемішати до однорідності і кип'ятити суп 5 хвилин. Подавати з підсмаженими грінками з білого батона.

Гарбузовий гарнір з картоплею і овочами

- Невеликий гарбуз - 1 шт.

- Морква - 1 шт.

- Часник - 1 зубчик.

- Велика цибулина - 1 шт.

- Картопля-3 шт.

- Вершкове масло для смаження.

Гарбуз і картоплю почистити і нарізати однаковими невеликими кубиками. Моркву нарізати маленькими кубиками або півкільцями. Цибулю і часник дрібно порубати.

На розігрітій сковорідці з вершковим маслом обсмажити часник до золотистого кольору, потім додати цибулю і смажити 3-4 хвилини. Додати моркву і смажити ще кілька хвилин. Покласти в сковорідку картоплю і гарбуз і смажити ще 25-30 хвилин до готовності овочів.

Такий гарнір можна подавати до м'яса або овочів або як самостійне блюдо. Як спеції можна використовувати мускатний горіх, прованські трави або хмелі-сунелі.

Гарбузові кекси з горіхами і корицею


- Гарбуз - 300 г.

- Горіхи волоські - 50 г.

- Цукор - 150 г.

- Борошно - 150 г.

- Олія рослинна - 50 мл.

- Яйце - 1 шт.

- Розпушувач - 1 ч. ложка.

- Кориця мелена - за смаком.

- Цукрова пудра - 1 ст. ложка.

- Вода - 50 мл.

Волоські горіхи обсмажити 5 хвилин на середньому вогні, почистити від шкірки і остудити. Гарбуз нарізати кубиками, висипати в каструлю, залити водою і варити 20 хвилин до готовності. Подрібнити в пюре блендером, остудити.

У чашу всипати цукор, корицю, 150 г пюре з гарбуза і рослинну олію. Перемішати до однорідності. Вбити яйце і перемішати. В іншому посуді просіяти борошно, подрібнити горіхи і додати розпушувач, перемішати. З'єднати і змішати обидві маси.

Форму для випічки змастити маслом і вилити тісто. Випікати 50 хвилин при температурі 180 градусів. Ви можете приготувати один великий кекс або розділити тісто на маленькі формочки.

Гарбузове рагу з рисом

- Білий довгозернистий рис - 1 ст.

- Гарбуз - 250 г.

- Часник - 3 зубчики.

- Куркума - 0.5 ч. л.

- Соняшникова олія для смаження.

- Кінза або петрушка для прикраси.

Гарбуз почистити і нарізати невеликими шматочками. Дрібно порізати часник. Смажити часник помішуючи на рослинній олії 2 хвилини. Додайте гарбуз і смажте ще 5 хвилин до м'якості. Перекладіть в каструлю, додайте промитий рис, всипте куркуму, посоліть. Залийте водою і варіть 25 хвилин.

Подавайте до столу в гарячому вигляді, прикрасивши подрібненою кінзою.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram










Редактор: Анна Семьонова
8-10-2020, 01:30
Коментарів 0 Переглядів 1 844

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.