Кілька депутатів Європарламенту звернулися до глави фракції Слуга народу Давида Арахамії через його заяву про те, що інформація про можливе скасування безвізу — просто чутки.
Відкритий лист опубліковано на сайті депутата Європарламенту від Німеччини Віоли фон Крамон - члена делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС, також його підписали Майкл Геллер, депутат від німецької ХДС, і Раса Юкнявічене, депутатка від Литви.
У зверненні сказано, що в Європарламенті чимало друзів України і що з 2014 року ЄС виділив Україні понад 15 млрд євро для проведення низки реформ.
"У боротьбі з корупцією ваш уряд ще в перші дні вселяв надію. Президент передбачив "Україну своєї мрії", де "вчителі отримують реальну зарплату, а корумповані чиновники - реальні тюремні терміни". Через 17 місяців ми не можемо не помітити, що мрія дає тріщини, і багато хто з цих тріщин саме у вашій партії, пане Арахамія", - заявили депутати.
За словами євродепутатів, члени президентської партії нібито поширюють дезінформацію, інформаційно атакують антикорупційні органи, відкрито говорять про зв'язки з олігархами і хочуть відмовитися від співпраці з Євросоюзом:
"Ми не можемо не бачити, як генеральний прокурор зупиняє звинувачення в справах корумпованих суддів, справі міністра охорони здоров'я за нібито отриманий відкат у розпал пандемії, а також скандальній справі продажу державних посад за великі гроші, які припадають пилом на столі прокурора".
Співавтори листа підкреслюють, що це загрожує макрофінансовій програмі співпраці України з Євросоюзом. Також депутати заявили, що безвіз можуть скасувати для окремих політиків та олігархів, а не для всіх українців.
"Ми повністю усвідомлюємо, що крім десятків "паршивих вівець", ваша партія - це також майданчик для енергійних, розумних і чесних законодавців, які прагнуть ставити національні інтереси країни понад усе і боротися за її європейське майбутнє. На жаль, вони в меншості, через це їх не завжди чують", - заявили в Європарламенті.
Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада затвердила склад конкурсної комісії з обрання нового глави САП, незважаючи на рекомендації Євросоюзу. До комісії мають увійти 11 осіб, сім з яких призначить парламент, а ще чотирьох - рада прокурорів.
Депутатка Європарламенту від Німеччини Віола фон Крамон заявила, що це загрожує безвізовому режиму.
У відповідь на це президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує позицію західних партнерів про незалежність антикорупційних органів, а чутки про скасування безвізу з ЄС поширює партія Петра Порошенка.
Раніше у МВФ попереджали, що, якщо Україна хоче продовжити отримувати кредити, їй слід зберегти незалежність антикорупційних органів.
Таке застереження прозвучало після постанови Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.
У НАБУ у відповідь заявили, що таке рішення є політично мотивованим і не припиняє повноважень Ситника.
5-10-2020, 17:45
0
1 574