День Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії традиційно святкується наприкінці першого місяця осені. Щороку 30 вересня православна церква вшановує пам’ять цих святих мучениць, загиблих за християнську віру.
Це свято ще називається в народі "вселенськими жіночими іменинами" або "бабиним святом". Таку назву воно отримало, оскільки цей ранок жінки починали з гучного плачу, ніби віддаючи данину пам’яті Софії, яка страждала й плакала за своїми доньками.
Такий плач вважається своєрідним оберегом: наші предки вірили, що якщо цього дня добре виплакатися, то потім увесь рік нічого поганого вже не станеться. Плач має бути голосним, щоб напевно відлякати зло від дому. Прийнято також йти до церкви і молитися перед іконою святих, просити у них сил для зміцнення віри, здоров’я, добробуту та кохання.
Мучениці Софії моляться про здоров’я для дітей, зцілення від жіночих захворювань, благополучне зачаття дитини, а також про важкі втрати.
Свято Віри, Надії, Любові та Софії найкраще провести в колі найближчих людей, обмінюватися хорошими новинами, гратися з дітьми, пригощати їх солодощами. Дітям цього дня приділяється особлива увага, особливо дівчаткам.
Прикмети на 30 вересня - зранку похмуро - погода найближчими днями буде хорошою;
- сухо - зима настане нескоро;
- журавлі відлітають у теплі краї - на свято Покрови чекайте морозів.
Що заборонено робити в це свято30 вересня жінкам не рекомендовано нічого робити по дому та на городі.
У день Віри, Надії, Любові та Софії не можна влаштовувати ніякі гуляння, адже привід у свята трагічний.
Також категорично забороняється проводити вінчання і весілля.
Не слід лаятися з близькими людьми, адже цього дня вся погана енергія обов’язково повертається назад.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-09-2020, 10:52
0
1 031