RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Психологи назвали основні причини розриву тривалих стосунків

Психологи назвали основні причини розриву тривалих стосунків

Слухаючи історії про подружні пари, які відзначали срібне весілля, а потім подали на розлучення, важко повірити в те, що відбувається. Адже вони так багато пережили разом, невже їх почуття нічого не значили?

Міцні шлюби не повинні розпадатися, це руйнує нашу віру в довге і щасливе кохання. На жаль, статистика нещадна — за останні десятиліття кількість розлучень в пізньому віці збільшилася вдвічі, люди більше не хочуть зберігати відносини тільки з поваги до спільного минулого. У чому причина пізніх розлучень? Чому люблячі та перевірені роками пари розпадаються після 20-30 років спільного життя?



Психологи називають причини пізніх розлучень, інформує Ukr.Media.

Накопичення великої кількості образ

Здавалося б, з роками відносини проходять перевірку часом — закохані притираються характерами, формують спільні погляди, звички. Але правда в тому, що накопичене роздратування теж нікуди не дівається — в якийсь момент дрібні недомовки і образи переповнюють чашу до країв, терпінню приходить кінець, подружжя надто довго збирало в собі невдоволення. Дружина втомлюється жертвувати своїми інтересами на благо сім'ї, чоловік теж відчуває себе зрадженим. Обидва пригадують один одному старі рани, виводять на поверхню те, що довгий час тримали всередині. До цього часу змінюються їх погляди та потреби, партнери віддаляються один від одного, стають чужими людьми. І якщо діти виросли — їх більше нічого не утримує разом. Обов'язок виконано, можна розходитися!

Втрата партнерами привабливості

Типова помилка в тривалих відносинах — коли чоловік з дружиною починають сприймати один одного як належне, перестають працювати над собою. Пропадає флірт, романтика, бажання дивувати другу половинку. Все стає звичним, буденним, одноманітним. Вона працює, підтримує порядок у будинку, виховує дітей. Він працює, ходить з друзями на риболовлю, а вихідними п'є пиво біля телевізора. Вони нікуди не вибираються разом, немає ніякої зміни вражень, бажання дивувати, бути уважними по відношенню один до одного. У підсумку почуття заходять в глухий кут, подружжя починає задаватися питанням: а чи було взагалі кохання? Партнер більше не приваблює ні фізично, ні як особистість. А все тому, що відносини — це живий організм, в них треба вкладати сили, час, енергію. Без уваги шлюб задихається...

Незадоволеність сімейними ролями

Багато людей, переступаючи поріг 50-ти років, вперше замислюються про те, що життя підходить до кінця, а вони так нічого і не встигли. До жінок приходить розуміння, що весь цей час вони відмовляли собі в праві на відпочинок і кар'єру, намагаючись бути незамінними для своїх дітей, чоловіка, пристарілих батьків. Чоловіки теж на багато що дивляться іншими очима. Особливо якщо все свідоме життя вони заробляли гроші для інших, але ніхто не цінував їх зусиль, беручи все як належне. Пережиті радощі знецінюються, втрати зводяться в абсолют. Рішення приходить само собою — потрібно розлучатися. Навіщо віддавати все іншим, коли можна пожити для себе?

Вікова криза

Цей пунктик частіше накриває чоловіків, але може проявитися і у жінок. Що характерне для кризи середини життя? Тотальна переоцінка цінностей, усвідомлення кінцівки свого життя, туга за молодістю, страх відсутності досягнень. В результаті чоловіки, які прожили у шлюбі більше 20-ти років, йдуть із сім'ї, щоб надолужити згаяне. Вони починають будувати відносини з жінками на 15-20 років молодше, щоб продовжити свою юність і довести оточуючим, що у них повно пороху в порохівницях. На жаль, такі історії рідко закінчуються хепі-ендом, адже гормони вщухають, і розкривається різниця поколінь — інші потреби, цінності, погляди на життя. Молоді дружини рідко миряться зі старінням своїх чоловіків, їх віковими захворюваннями, зниженням життєвої активності... та родини знову розпадаються.

Як зберегти сім'ю і попередити розрив?

Розмовляти один з одним, вирішувати проблеми по мірі їх надходження, а не тримати все в собі, поки не прорве греблю. Ну кому від цього буде легше? Зрозумійте, рано чи пізно діти виростуть і випурхнуть з родинного гнізда. Тіло теж почне старіти і в'янути... і що тоді у вас залишиться? Щоб отримувати вихлоп з відносин, у них потрібно вкладатися, дарувати партнеру своє кохання і увагу, намагатися бути для нього цікавими. Піклуйтеся про своє тіло, розвивайтеся як особистість, підтримуйте і захищайте один одного, як би важко не було. Щастя не дістається легко, за все доводиться платити.

Якщо відчуваєте, що відносини перестали приносити радість, що ви вигоряєте в ролі чоловіка або дружини, не лізьте з причіпками до другої половини, почніть з себе. Наскільки ви самі собі цікаві? Можливо, коли ви запалите вогонь всередині себе, світ навколо теж зміниться. Не віддаляйтеся від дружини (чоловіка), намагайтеся частіше щось робити разом — відпочивати, готувати, подорожувати, дивитися кіно. Чим більше у вас буде спільних інтересів, тим міцніше стануть відносини.

І пам'ятайте, кохання — це процес. Так будьте в ньому повністю!

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Аліна Книжник
22-09-2020, 00:35
Коментарів 0 Переглядів 1 838

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.