Перебіг коронавірусу у кожної людина може бути різним. У когось з'являється висока температура, а у когось вона ледь сягає 37,2, у когось болить горло, мучить сильний кашель, а у когось просто єдиний симптом COVID-19 – нежить.
Чому це так, розповіла лікарка-інфекціоністка вищої категорії, яка наразі працює у Кривому Розі, Світлана Куніцина, пише "ТСН".
"Це можна пояснити тим, що люди взагалі по-різному переносять одне й те ж захворювання. Одна людина, наприклад, із запаленням легень опиняється на лікарняному ліжку, інша – "лікує" на ногах, просто ковтаючи пігулки. У одного апендицит закінчується легкою катаральною формою – прибрали і через три дні він здоровий, а в іншого – це гангренозна форма із серйозним втручанням", – каже лікарка.
За її словами, зараз ми бачимо, що до України прийшов, напевно, не найбільш злісний і агресивний вірус, який має легший перебіг для пацієнтів.
"Хоча є важкі форми, але порівняно з тим, що ми бачили в Європі, в Україні він менш агресивний. Дуже велике значення має не тільки стан мікроорганізму, але й стан самого макроорганізму. Чому у нас зараз найбільш вразлива категорія – це люди похилого віку? Тому що, по-перше – у них уже є в багажі букет хронічних соматичних захворювань, передовсім бронхолегеневої системи і серцево-судинної. Відомо, що коронавірус, як респіраторний вірус, вражає верхній відділ дихальних шляхів, бронхи і альвеоли, а також судинну систему. Не відразу, але з часом", – каже лікарка.
Вона додала, що велике значення має стан кровоносних судин, тобто люди, які мають з ними проблеми, частіше схильні до важких форм перебігу COVID-19.
"У дорослих людей, саме в літніх, є набір хронічних захворювань – це одне. Друге, до цього віку організм зазвичай слабшає настільки, що його імунна система не здатна чинити опір так, як у молодих людей. Якщо ми говоримо не про літніх, а про молодих, і у молодої людини є, приміром, цукровий діабет, або ревматизм, або сильні ендокринні захворювання, – то це теж буде мати значення. Тому на те, як різні люди переносять один і той самий вірус впливає стан самого організму людини, наявність хронічних захворювань, вік та стан імунітету", – підсумувала лікарка.
20-09-2020, 21:00
0
1 865