Сонячна енергетика стрімко розвивається впродовж останніх декількох років. Принаймні український досвід застосування альтернативних джерел красномовно нас в цьому переконує. Лише за минулий рік електростанції, що працюють на відновлюваних джерелах енергії вперше перевершили за виробництвом атомні електростанції. Основною причиною такого неймовірного досягнення нашої країни послугувала висока ставка "зеленого" тарифу, яка прив’язана до курсу євро та яка діє до 2030 року, а також знижена вартість на обладнання.
Свій внесок у власну фінансову та енергетичну незалежність зробив житель села Коровія, який нещодавно поставив у себе на обійсті сонячну електростанцію потужністю 33,48 кВт. За послугами будівництва він звернувся до фахівців компанїі "ДімТек", які за лічені дні змонтували сонячну установку та допомогли з оформленням усіх необхідних документів. Станція складається зі 108 монокристалічних фотомодулів AUO BenQ потужністю 310W та мережевого інвертора ZCS Azzurro 30 kw з укомплектованим Wi-Fi моніторингом. Wi-Fi моніторинг – це пристрій, що дозволяє відслідковувати генерацію станції в реальному часі.
Як працює сонячна станція?
Фотомодулі поглинають сонячне світло та перетворюють його в електроенергію постійного струму. Згенерована електроенергія від сонячних панелей надходить до мережевого інвертора, який, перетворює постійний струм в змінний (наші звичні 220В/380В). Якщо сонячної енергії недостатньо, що трапляється вночі або в похмурі дні, то будинок бере електричну енергію з "міської" загальної мережі. Ще одна важлива деталь: так як дана станція працює за "зеленим" тарифом, то щомісяця на рахунок власника приходять кошти від енергокомпанії за надлишки виробленої "зеленої" енергії. Наразі тариф становить 16,3 євроцентів за 1 кВт*год.
Сподіваємося, що багато хто надихнеться прикладом земляка і його досвідом скористаються все більше жителів Західної України. Пам'ятайте, що інвестуючи у відновлювану енергетику, Ви не лише піклуєтеся про навколишнє середовище, але й отримуєте фінансову свободу та енергетичну незалежність.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.