RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Середземноморська дієта: топ-3 цікавих рецепта для гостей

Середземноморська дієта: топ-3 цікавих рецепта для гостей

Протягом багатьох років середземноморський спосіб життя був джерелом натхнення для здоров'я, і ​​легко зрозуміти, чому. Дієти, багаті фруктами, овочами, рибою і корисними жирами, корисні для нас, особливо для нашого серця.

Було доведено, що харчування, в таких країнах, як Греція, Італія і Туреччина, знижує ризик серцевих захворювань. За даними клініки Майо, це також пов'язано зі зниженням ризику раку, хвороби Паркінсона і хвороби Альцгеймера, пише Главред.



У чому суть середземноморської дієти

Середземноморська дієта заснована на кулінарних традиціях південної Європи, Північної Африки та Середземноморського Близького Сходу, всіх регіонів, де їжа готується для того, щоб її можна було смакувати і насолоджуватися, а не поспішати.

Фрукти, овочі, цільнозернові, бобові, горіхи і трави складають основу "піраміди" цієї дієти, і кожен прийом їжі будується навколо них.

Рибу їдять не рідше двох разів на тиждень, а птицю, яйця і молочні продукти їдять рідше, можливо, всього кілька днів в тиждень. Тим часом, м'ясо і солодощі подаються в помірних кількостях.

Корисні жири, такі як оливкова олія, слід використовувати замість інших, наприклад вершкового і рослинного масла. А червоне вино можна вживати навіть в помірних кількостях.

1. Салат Фаттуш

Фаттуш - це, по суті, "хлібний салат", який, як кажуть, виник в Північному Лівані. Ліванські фермери смажили залишки лаваша в невеликій кількості оливкової олії для додаткового смаку. А щоб приготувати жир, вони просто додавали чіпси з лаваша з сезонними овочами та зеленню, які у них були під рукою.

З цієї причини список інгредієнтів фаттуша може відрізнятися. І ви напевно знайдете різні версії фаттуша на Близькому Сході.

Як готувати?

- Почніть з вибору кращих продуктів, які ви знайдете: стиглих помідорів, свіжозібраних трав і т. д.не використовуйте покупні чіпси з лаваша (їм безумовно є місце, але не в салаті фаттуш).

- Знайдіть час, щоб підсмажити лаваш вдома, не забуваючи приправляти спеціямі.

- Постарайтесь не пропускати сумах. Це особлива спеція з мелених ягід сумаха, і її терпкий смак дуже важко відтворити.

- Використовуйте оливкову олію першого холодного віджиму вищої якості, яку ви можете знайти. Тут важливий гострий, фруктовий смак.

- Пам'ятайте, що оливкова олія, на якій просто написано "чисте", зазвичай піддавалося термообробці і рафінування механічним способом і, отже, не мало характеру і смаку.

- Якщо хочете, спробуйте свій власний варіант, додавши сезонні овочі, такі як барвисті сімейні помідори або навіть зелений перець. Додайте ще зелені або подрібненого часнику.

2. Паста з лимонними креветками

Ні, якщо ви правильно харчуєтеся, паста не входить в список заборонених продуктів.

Вибирайте цільнозернові макарони і тримайте розмір порцій під контролем, і у вас не виникне проблем з включенням рецептів, подібних до цього, в свій щоденний середземноморський раціон.

Щоб приготувати цю пасту, необхідно на пательні обсмажити дрібно нарізану цибулю і часник, додати сіль, перець і дві жмені креветок. Сюди ж додати близько половини склянки білого вина і чашку бульйону і тушкувати, поки не випарується алкоголь.

Сюди ж варто додати велику дрібку червоного гострого перцю чилі, цедру і сік одного лимона і залишити на повільному вогні під кришкою пару хвилин, поки креветки не приготуються. Тим часом відваріть пасту Пенне. Коли звариться паста, змішайте її з креветками.

Подавайте з пармезаном і свіжою петрушкою.

3. Квіти Цукіні з булгуром

Ви коли-небудь їли квіти? Ці квіти цукіні змусять вас задуматися, чому ви не почали цього робити раніше. Ці красиві квіти, фаршировані травами і пшеницею булгур, так само приємно їсти, як і дивитися на них.

Як приготувати?

- У глибокій сковороді нагрійте половину масла на середньому вогні і обсмажте цибулю і часник до м'якості приблизно 5 хвилин.

- Додайте цукіні, булгур, родзинки, перець чилі і 1 стакан води. Зменшіть вогонь і тушкуйте 10 хвилин. Якщо все приготувалось, додайте ще трохи води.

- Вимкніть вогонь і додайте в начинку кедрові горіхи, м'яту і кріп. Приправити сіллю. Ложкою акуратно набийте кожна квіти.

- Складіть дуже щільно разом, в глиняну форму. Влийте оливкове масло і 1/2 склянки води. Накрийте страву і поставте в духовку.

- Випікайте близько 1 години, періодично перевіряючи, чи потрібно ще трохи води, поки більша частина рідини не випарується.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Анна Семьонова
18-09-2020, 00:45
Коментарів 0 Переглядів 1 065

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.