У середньому сучасна дитина з'їдає в день до 23 чайних ложок цукру — це приблизно в 3,5 раза вище рекомендованої норми. І всупереч тому, що цукор необхідний для повноцінного розвитку, а глюкоза — це основне джерело енергії клітин і "паливо" для мозку, постійний надлишок солодкого в раціоні може в підсумку дуже погано позначитися на здоров'ї дитини.
Підвищена резистентність до інсуліну, ризик хвороб серця і судин, порушення обміну речовин — це лише деякі з небезпек, якими загрожує зайвий цукор. Але як же відучити дитину від солодкого, цукор буквально скрізь? Є декілька порад, інформує
Ukr.Media.
Міняйте раціон поступово
Психологи попереджають: щоб зміни на краще стали дійсно постійними, важливо проводити їх поступово. Це стосується і дітей, і дорослих: якщо нам самим важко витримати різкий перехід на здоровий раціон і відмовиться від звичних десертів і перекусів, то чому дітям має бути легше? Навпаки, у більшості підлітків і тим більше малюків просто не розвинені ті зони мозку, які відповідають за волю і самоконтроль — і тому ймовірність зриву набагато вище, ніж у дорослих. Нехай перехід на новий спосіб життя і тип харчування буде поступовим, майже непомітним: виключайте одне шкідливе блюдо в місяць.
Не зберігайте вдома солодкі напої
Солодкі газовані води та соки — ледь не головне джерело цукру, причому небезпечні навіть ті, до складу яких входять штучні підсолоджувачі. Не вірте маркуванню "без цукру" на етикетці: дослідження підтвердили, що регулярне вживання замінників цукру в підсумку завдає здоров'ю ще більшу шкоду! Навряд чи ми зможемо повністю захистити дитину від цих яскравих і солодких напоїв, але ми можемо істотно знизити збиток, просто не купуючи їх додому. Нехай для втамування спраги вдома будуть мінеральна вода або домашні лимонади, які легко приготувати, просто додавши у воду скибочку лимона або апельсина, жменю ягід або трохи м'яти й огірка.
Якщо без газованої води не обійтися, розводьте її водою
Якщо ніяк не виходить обійтися без солодких напоїв, розводьте їх водою: це зменшить концентрацію цукру і зробить газовану воду або сік менш шкідливими.
Додайте в раціон більше корисних солодощів
Глюкоза і цукор необхідні нашому організму, якщо він не отримує їх в достатній кількості, він буде буквально змушувати нас їсти шкідливі солодощі. Мед, сухофрукти, ягоди, солодкі свіжі фрукти — все це джерела природного цукру і глюкози. Додавайте їх в раціон частіше — це допоможе знизити тягу до солодкого.
Зверніть увагу на сніданок
Сніданок, насичений білком і складними вуглеводами, допомагає довше залишатися ситим — і у дитини з меншою ймовірністю виникне бажання перекусити чимось небажаним. Крім того, корисний сніданок (наприклад, вівсянка з фруктами або родзинками) допомагає тримати рівень цукру в крові на безпечному рівні: адже саме інсулінові піки — одна з головних причин "харчових зривів".
Одна насолода в день — обов'язково
Збережіть для дитини право на одну солодкість в день — і нехай вона сама вибирає, що це буде і в який час вона її з'їсть. Звичайно, розумні обмеження не зашкодять, але в цілому розумне обмеження завжди працює краще повної й категоричної заборони.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-09-2020, 01:40
0
708