* На правах реклами
У деяких регіонах нашої країни бур'ян амброзія цвіте з червня по вересень. Пилок цієї рослини здатний викликати важке алергічне захворювання – амброзійний поліноз, причому навіть у людей, які ніколи раніше не мали алергії. Не прийняті вчасно заходи можуть призводити навіть до смертельних наслідків амброзійного полінозу, причому основну групу ризику становлять діти.
Як діагностувати наявність алергії на квітучу амброзію та інші бур'яни, – читайте в нашому матеріалі.З давніх-давен амброзію називають "їжею богів". Але, на жаль, через свої шкідливі властивості ця рослина носить і ще одну назву – "пилок диявола". У порівнянні з іншими трав'янистими рослинами, квітуча амброзія виділяє пилок просто у величезних кількостях. Один кущик випускає в повітря близько мільярда пилкових частинок, кожна з яких може разом з вітром подолати відстань до 400 кілометрів.
Пилок амброзії – один з найбільш небезпечних і агресивних алергенів, відомих на сьогоднішній день. Амброзійний поліноз у людини може виникати навіть при вмісті 5-10 пилинок на один кубометр повітря. "Пилок диявола" здатний настільки сильно пошкоджувати слизові оболонки, що навіть раніше абсолютно здорова людина ризикує стати довічним аллергиком після двох тижнів вдихання повітря в "осередках" цвітіння амброзії.
Симптоми амброзійного полінозуОсновний шлях потрапляння шкідливих речовин амброзії в людський організм – інгаляційний (вдихання пилку). Алергени, що містяться в пилку, дуже швидко долають захисний бар'єр слизової оболонки носа та очей, після чого у людей, схильних до полінозу, негайно розвиваються
важкі алергічні реакції:- першіння в горлі та носі, ринорея, кашель, задишка, бронхоспазм;
- сльозотеча, сильне печіння в очах, набряк повік, кон'юнктивіт;
- при попаданні пилку на шкіру – дерматит, що супроводжується сильним свербінням і почервонінням шкірних покривів;
- підвищення температури тіла;
- атипова симптоматика: набряк губ, закладеність вух, головні болі аж до мігрені, втрата смаку та/або нюху, депресія, психоемоційна пригніченість (або навпаки – безпричинна дратівливість), безсоння.
ВАЖЛИВО! Нерідко алергічний поліноз переходить в астму. А у людей, які вже хворіють на астму або астматичний бронхіт, цвітіння амброзії може викликати смертельно небезпечні ускладнення. Саме тому багато астматиків досі змушені їхати в інші регіони на весь період цвітіння – адже за певних умов алергічний поліноз може перейти навіть в набряк легенів.
Жодне з інших бур'янистих і "культурних" рослин не викликає такої кількості інтенсивних алергічних реакцій, як амброзія. Алергія на пилок, як правило, різко загострюється в спекотні сухі дні з сильним вітром, а поліпшення стану при амброзійному полінозі зазвичай спостерігається при похмурій і дощовій погоді, коли концентрація пилкових зерен в повітрі зменшується.
Як визначається алергія на пилок амброзії та інших трав?Схильність до алергічних реакцій на ці фактори можна виявити, здавши лабораторні аналізи.
На сьогоднішній день всеукраїнська мережа лабораторій "МедЛаб" проводить такі дослідження:- панель "Амброзія" (код – 7105);
- аналіз на антитіла IgE до алергенів амброзії звичайної карликової (код – 8042).
Результати цих аналізів допоможуть виявити сенсибілізацію (чутливість) до амброзійних алергенів як у дорослих, так і у маленьких пацієнтів.
Крім того, в спектр досліджень, що проводяться в лабораторії "МедЛаб", включені такі аналітичні панелі, як:
- "Трави злакові та бур'яни" (код – 7103);
- "Астма / Риніт" (код – 7113).
Ці дослідження вкрай необхідно проводити всім людям зі схильністю до алергії на пилок рослин та / або тим, хто страждає астмою, ринітом, а також має схильність до цих захворювань.
Перераховані аналізи допоможуть визначити можливі причини частих загострень захворювань алергічної природи – ринітів, рінокон'юнктівіту, ангіонабряку, астми, атопічного дерматиту.
Керуючись результатами досліджень, ваш лікар-алерголог зможе швидко підібрати максимально ефективне лікування, в тому числі алерген-специфічну імунотерапію (АСІТ).
Відділення лабораторії, де ви можете здати аналізи ви знайдете на нашому сайті: https://medlabtest.ua/ru/contacts/chernovcy
25-09-2020, 11:56
0
5 552