Дослідження показало, що хлопчики, чиї матері страждають на депресію під час вагітності, частіше бувають гіперактивними і агресивними. Дослідники також виявили, що діти з більшою ймовірністю розвивають депресію до 18 років, якщо їх матері страждають від пренатальної депресії.
Підраховано, що 1/5 частина жінок страждає на симптоми депресії під час вагітності. Вчені виявили, що ця пренатальна особливість пов'язана з поведінковими проблемами і проблемами розвитку у дітей, однак як саме вона призводить до цих змін, залишається неясним, інформує
Ukr.Media.
На думку вчених, одне з пояснень може полягати в ослабленні мозкових зв'язків, що впливають на поведінку дитини. Дослідження показало, що ослаблення повідомлень в білій речовині в головному мозку також пов'язане з підвищеною агресивністю і гіперактивністю у дітей чоловічої статі.
У своєму дослідженні група з Університету Калгарі обстежила 54 вагітні жінки і дітей, яких вони народили. Під час вагітності жінок просили заповнити анкету з питанням про те, чи відчувають вони симптоми депресії. Після того, як діти народилися, дослідники використовували так звану "дифузійну МРТ" — метод візуалізації, який може виявити силу структурних зв'язків між різними областями мозку.
Більш виражені симптоми пренатальної депресії у матерів були пов'язані з більш слабкими зв'язками в білій речовині між областями мозку, що беруть участь в емоційній обробці у дітей. Ці особливості сполучної тканини можуть призвести до того, що діти не можуть керувати інтенсивністю та тривалістю негативних емоцій, таких як страх, смуток або гнів.
Отримані результати підкреслюють необхідність поліпшення пренатального догляду для виявлення та лікування депресії, щоб підтримати матерів та розвиток їхніх дітей, кажуть дослідники.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-08-2020, 00:45
0
873