Звільнені з ізолятора Окрестіна в Мінську продовжують ділитися свідченнями жорстокого поводження з боку правоохоронців.
Викладач Мінського університету Яна в ізоляторі провела 4 дні в камері з 4 ліжками і десятками жінок: спочатку їх було 20, потім 36, потім 51, потім 10 з них відправили в іншу, одиночну камеру, повідомляє білоруська "Радіо Свобода".
"Це не те, що ми називали „в'язницею на Окрестіна“, це Освенцим. Ми стояли, бо не можна було лягти, деякі лежали під ліжком, деякі сиділи. Нам не давали їсти, дихати було нічим. Коли жінки попросили предмети гігієни, їм сказали „натертися футболками“. Коли дівчатка попросили відкрити двері-„годівницю“, звідти налили відро води", — розповіла вона.
Папір, який Яна тримає в руках на фото, — це "витік", список, який хотіли дати тим, кого звільнятимуть — в ньому номера телефонів рідних затриманих, кому потрібно було зателефонувати на свободу.
На неї склали протокол за участь в "несанкціонованій акції". Її затримали о 22:00 9 серпня біля Стелли в Мінську. У протоколі йдеться, що о 23:00 вона "гуляла по місту".
Вона та інші ув’язнені збираються написати колективну скаргу на дії силовиків.
Алеся Стогова розповіла, що приїхала до Мінська з Санкт-Петербурга, її затримали близько 21:00 9 серпня. Родичам про затримання не повідомили, консула в ізолятор не пустили.
Олесю помістили в камеру 4X4 метра, де перебувало 37 осіб. Їсти не давали — тільки воду з-під крана. У камері було душно, сісти не можна було. Її били по обличчю і ногах.
Вранці 14 серпня Олесю відпустили. Вона збирається подавати в суд: своє затримання вважає викраденням, а дії силовиків — тортурами.
Вночі 14 серпня в Мінську з ізолятора на Окрестіна масово випускали затриманих.
Звільнені розповіли журналістам про умови, в яких їх утримували, і звірства правоохоронців, яких вони зазнали або бачили.
Нагадаємо, білоруси п’ятий день протестують, вимагаючи чесних виборів без участі чинного президента Олександра Лукашенка і звільнення політв'язнів.
Учасників протестів жорстко розганяли, б’ючи і застосовуючи світлошумові гранати, гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Силовики нападали не тільки на учасників протесту, але і на випадкових людей, затримували журналістів, забирали відзнятий матеріал. Лукашенко назвав протестувальників "людьми з кримінальним минулим" і "безробітними".
13 серпня силовики змінили тактику — відкритих нападів стало менше, замість силових розгонів людей іноді просили просто відійти з дороги. Глава верхньої палати парламенту Білорусі Наталія Качанова від імені Лукашенка заявила, що він "почув трудові колективи" і "доручив розібратися з затриманнями".
У ніч на 11 серпня під час протестів у Мінську загинув один протестувальник. Також з’явилася інформація про другого загиблого в Гомелі. За словами лікаря швидкої допомоги, ще одна людина померла в лікарні міста Жодіно після побиття силовиками.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.