У суспільстві до жінки пред'являють чимало очікувань: гарна, доглянута, незалежна, але при цьому м'яка і ніжна, діти завжди вмиті, одягнені, причесані, а будинок — повна чаша. Порівнюючи себе з такою ідеальною мамою у вакуумі, можна й депресію заробити, інформує
Ukr.Media.
Ідеальна мама займається з дитиною, завжди доглянута, гарно одягнена, ніколи не кричить на малюка, наскільки б багато їй не доводилося працювати вдома.
У реальному житті мама не завжди знаходить час для прогулянок з дитиною, іноді розчісується лише ввечері, може дратуватися, плакати і навіть злитися на близьких. І це нормально, адже у неї не десять рук, дитина ж вимагає постійної уваги. Зірвавшись і накричавши на домашніх, жінка переживає і задає собі питання: "чому так сталося? Я погана?"
Причини проблемиУ декреті кількість обов'язків зашкалює, водночас сили мають властивість закінчуватися. Особливо якщо немає допомоги, розуміння з боку чоловіка і рідних, немає можливості найняти няню або водити дитину у дитячий садок.
Тривалий час жінка накопичує злість, звинувачує себе за те, що втомлюється, а не літає у хмарах від щастя. Роздратування наростає, і зрештою греблю емоцій прориває. І злять ті ж самі речі, які колись викликали агресію у її батьків. Якщо у дитинстві жінку лаяли за забруднений одяг, вона буде гніватися з того ж приводу. Адже дитина — це дзеркало, відображення нас самих. У результаті ви імітуєте дії своїх батьків. З покоління у покоління передаються вимоги: "Не скигли!", "Не бігай!", "Говори тихіше". Це важливо зрозуміти, оскільки, ставши дорослим, малюк почне копіювати вас, і треба розірвати цей негативний ланцюжок.
Крім того, ставши дорослою, дитина з великою часткою ймовірності перетвориться на маніпулятора: вона буде спрямовувати свій гнів і невдоволення на оточуючих. Щоб цього не сталося, батькам треба працювати насамперед над собою.
6 правил ідеальної мамиВизнайте, що ви не можете впоратися з ситуацією, і попросіть більше підтримки у родичівНе вимагайте, не закочуйте істерики, а спокійно обговоріть з близькими сценарії, за яких у вас з'являться відпочинок і час на себе.
Не забувайте про хобіВивчені напам'ять "Колобок" і тексти пісень з мультфільмів — це добре, але звужувати коло власних інтересів не можна, це лише посилить роздратування.
Хоча б годину на тиждень гуляйте без дитини або ходіть по магазинах без поспіхуЦе допоможе перемикнути увагу з іграшок, розкиданих на підлозі, на інші моменти. Зміна обстановки і завдань знімають напругу.
Слідкуйте за власним раціоном і не доїдайте дитячі порціїЦе неминуче призведе до набору ваги. У результаті з'явиться ще один привід для роздратування. Робіть легку зарядку щодня, не намагайтеся хитрувати, переконуючи себе у тому, що прибирання, прання, миття посуду — вже достатнє фізичне навантаження. Так, усі ці заняття викликають відчуття втоми, але м'язи не тренують. У результаті фігура псується.
Навчіться домовлятися з дитиноюПоступово вона зрозуміє, що у мами мають бути особистий час і простір. Марно говорити малюкові: "Опануй себе". Можна сказати: "Я втомилася, дай мені трохи відпочити, поговоримо або пограємо трохи пізніше". Дитині ми не потрібні постійно, хоча, звичайно, стежити за її діями необхідно весь час. Але робити це можна пасивно, не беручи участь у процесі гри, наприклад.
Не сваріть себе за зривиЯкщо ви весь час опановуєте себе, але трапляються рідкісні винятки — дитина це зрозуміє.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-08-2020, 01:40
0
700