За останніми даними Червоного Хреста, жертвами серії вибухів, що пролунали напередодні ввечері в порту столиці Лівану Бейруті, стали 100 людей, ще 4 тисячі постраждали.
Про це пише "Радіо Свобода" з посиланням на інформацію від директора ліванського Червоного Хреста Джорджа Кеттанеха.
Міністр охорони здоров'я Лівану Хамад Хасан розповів, що досі багато людей вважаються зниклими безвісти, передає CNN.
"Люди розпитують у відділеннях невідкладної допомоги про своїх близьких, а вночі важко шукати, бо немає електрики. Ми зіштовхуємося зі справжньою катастрофою, і нам потрібен час, щоб оцінити масштаби збитків", - додав він.
Президент Мішель Аун заявив у Twitter, що треба оголосити надзвичайний стан на 14 днів. У середу він збере засідання з приводу трагедії.
Вища рада оборони Лівану за підсумками екстреного засідання у зв'язку з вибухом у порту Бейрута оголосила столицю зоною лиха.
Прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб закликав створити комісію для вивчення причин події. "Ми закликаємо сформувати комісію для розслідування вибуху в Бейруті, щоб оприлюднити результати перевірки протягом 48 годин", - заявив він.
Як повідомляє DW, унаслідок вибухів постраждали співробітники посольства ФРН у Бейруті. Самій будівлі завдано збитків, їх масштаб зараз встановлюється. У МЗС Німеччини зазначили, що серед громадян ФРН, які працювали в дипмісії, можуть бути "постраждалі або загиблі".
Окрім того, стало відомо, що внаслідок події травмовано 48 співробітників ООН і 27 членів їхніх сімей.
За даними ВВС, повністю зруйновано кілька кварталів Бейрута.
Повідомляється, що вибухнули 2,7 тонни нітрату амонію, які шість років зберігали в порту без дотримання заходів безпеки.
Як пише "РБК" з посиланням на телебачення Лівану, вибухнула аміачна селітра, 2014 року конфіскована із судна, власником якого є уродженець Хабаровська (Росія) Ігор Гречушкін, який проживає на Кіпрі.
Судно перевозило селітру з Батумі в Мозамбік, але 2013 року зробило незаплановану зупинку в порту Бейрута через несправність. Після перевірки виводити корабель з порту заборонили. За словами членів екіпажу, власник корабля збанкрутував і перестав опікуватися ним. Відтоді конфіскована селітра зберігалася на складі в порту, очікуючи утилізації.
Спочатку почалася пожежа, а потім стався вибух.
Вибухова хвиля розкидала автомобілі, зруйнувала будівлі, розташовані на відстані декількох кілометрів від порту.
Почалося розслідування, що стало причиною вибуху і чому нітрат амонію зберігався без належних заходів безпеки.
Нагадаємо, 4 серпня в столиці Лівану Бейруті впродовж 15 хвилин сталося два потужні вибухи. За силою вони були еквівалентні землетрусу магнітудою 4,5 бали. Вибухова хвиля сягнула Кіпру, розташованого майже за 250 км на північний захід від міста.
Вибух пролунав напередодні вироку в судовому процесі над убивцями експрем'єра Рафіка Харірі у 2005 році.
Четверо підозрюваних є членами підтримуваної Іраном групи "Хезболла", яка постійно заперечувала будь-яку роль у смерті Харірі. Їх судять заочно, вирок мають оголосити у п'ятницю.
5-08-2020, 12:20
0
2 477