"Обов'язковий до перегляду": західні ЗМІ в захваті від фільму про Голодомор в Україні

новини / Новини України / Новини світу
2 234
0
"Обов'язковий до перегляду": західні ЗМІ в захваті від фільму про Голодомор в Україні

Знятий в Україні фільм про Голодомор "Mr. Jones" ("Ціна правди" в українському прокаті) в іноземній пресі назвали "блискучим", "сюрреалістичним" і "напруженим".

Світова прем'єра фільму відбулась ще в лютому 2019 року, але зараз його дивляться на Amazon та інших платформах у США і жваво обговорюють, пише ВВС Україна.



У фільмі йдеться про подорож вельського журналіста Гарета Джонса до України в 1933 році, під час якої він викрив страшні факти про штучно створений голод в УРСР, а також про спроби іншого журналіста Волтера Дюранті приховати інформацію щодо Голодомору від Заходу.

Зйомки проходили в Україні, Польщі і Шотландії. Грали у фільмі британські, а також декілька українських та польських акторів.

Зокрема, в огляді The New Yorker Ентоні Лейн пише, що в фільмі "найважливішим є Голодомор". Автор згадує книгу Ен Еплбаум, яка показала, що голод 30-х років був штучно створений сталінським режимом.

"Грандіозний план колективізації провалився, як міг передбачити будь-який фермер, однак ідеологічно йому не було дозволено провалитися. Кого, крім українців, ще можна було зобразити як винуватців і диверсантів, адже Москва так часто їм не довіряє та демонізує їх?" - пише Лейн.

"Жодне з жахіть у фільмі не є перебільшенням," - додає автор.

"Однак у повнометражній стрічці ізольовані жахи можуть видатися сплесками дикого сюрреалізму, а не показаннями очевидців, і ми не завжди спроможні в них повірити. Коли сам Джонс голодує та жує у відчаї деревну кору, це нас не зворушує, адже біда одного іноземця з ситого Заходу неважлива в апокаліпсисі голоду", - йдеться в матеріалі.

Критик Френсіс Майєр характеризує стрічку як "обов'язкову до перегляду".

"Хоча слова "must see" надто часто використовуються в оглядах фільмів, цього разу вони справедливі," - пише Майєр.

"Від чарівного Джеймса Нортона у головній ролі і прекрасного відтворення атмосфери епохи, створеної Андреа Чалупа (автором сценарію) та Аґнєшкою Голланд (режисером) до блискучої, тонкої гри Пітера Сарсгарда в ролі Дюранті, "Ціна правди" захоплює глядача," - пише автор.

"Коли брехня, булінг та насильство, здається, повертаються під виглядом прогресу, рівності та справедливості, "Ціна правди" є корисним уроком про наслідки. Це можливість подивитися і повчитися," - додає він.

"Блискучий фільм "Ціна правди" допоможе нам не забути зло марксистського режиму та його жертв на тому великому цвинтарі," - пише Джеймс Фріман у The Wall Street Journal.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм