Чому зникають антитіла до коронавірусу та чи існує ризик повторного зараження

новини / Новини світу
5 440
0
Чому зникають антитіла до коронавірусу та чи існує ризик повторного зараження

Все більше з'являється даних про те, що антитіла до коронавірусу дуже недовговічні й зникають вже через кілька місяців після початку захворювання. Чому так відбувається та чи зникає імунітет до захворювання?

Експерти вважають, що падіння концентрації антитіл в крові – це звичайний процес, пише 24 із посиланням на New York Times.



Науковці наголошують, що антитіло – це білок. Він синтезується B-лімфоцитів і потрапивши в кров, він піддається впливу протеолітичних ферментів, які розвалюють його на шматки.

Час життя імуноглобуліну коливається від 7 до 21 дня. Тому в тому, що концентрація антитіл починає падати через місяць, нічого дивного немає. Головне питання: чи створюються при імунізації коронавірусом B-клітини імунологічної пам'яті, які будуть здатні напрацювати нові антитіла.

Причина зникнення антитіл може бути також в низькій якості тестів, які дають багато хибнопозитивних результатів і вводять в оману як лікарів, так і пацієнтів. Більш того, деякі тести призначені для виявлення антитіл, які не викликають імунну відповідь і можуть слабшати навіть швидше, ніж ті, які захищають організм від вірусу. Крім того, досі невідомо, який рівень антитіл необхідний для формування імунної відповіді.

Вчені нагадали також, що у деяких людей можуть взагалі не вироблятися антитіла до коронавірусу. Але навіть в цьому випадку може виробитися імунна відповідь за допомогою так званих Т-клітин (Т-лімфоцитів), які зберігають інформацію про антигени і сприяють формуванню імунітету.

Шведські вчені провели імунологічний аналіз зразків 200 перехворілих, в тому числі тих, хто переніс COVID-19 в легкій або безсимптомній формі. У 30% обстежених не виявили антитіла, але виявився Т-клітинний імунітет, причому він був удвічі вищим, ніж у людей з антитілами.

Дослідники зробили висновок, що рівень колективного імунітету може бути набагато вищим, оскільки в усьому світі вчені у своїх оцінках спираються виключно на кількість перехворілих з антитілами. Це не дивно, оскільки аналіз на Т-клітини більш складний і проводиться вручну в спеціалізованих лабораторіях.

Тим, хто перехворів на коронавірус експерти рекомендують поводитися так, ніби у вас немає імунітету: носіть маски, дотримуйтесь соціальної дистанції та бережіть себе. І пам'ятайте, що нині не було жодного підтвердженого випадку повторного зараження.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують