На Трійцю, 7 червня, лідер Партії регіонів Віктор Янукович і лідер БЮТ Юлія Тимошенко виступили в ефірі загальнонаціональних телеканалів із заявами, якими фактично спростували наміри створити парламентську коаліцію двох політичних сил і внести зміни до Конституції України.
"Я вірила, що відбудеться єднання всіх політичних сил України” – заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко у своєму телевізійному зверненні о 20.00. За її словами, БЮТ ПР, Блок Литвина та більша частина НУ-НС “погодилися об’єднатися заради вас, а не як говорить чорна пропаганда заради дерибану”.
“Переговори йшли надзвичайно важко, але все таки йшли. На жаль, сьогодні Віктор Янукович поставив на них крапку, - заявила прем’єр. - Одноосібно через гучну заяву вийшов з переговорного процесу”.
“Фактично єднання було досягнуто. Наша політична сила йшла на великі, небачені компроміси”, - сказала Тимошенко. “На жаль, приватні амбіції, особисті інтереси знову перемогли... Сьогодні краще промовчати, які протидії чиняться моїй роботі. Сьогодні я з цією кризою віч-на-віч, а усі інші свідомо протидіють моїм зусиллям, але я не відступлюся ні на крок”.
Також прем’єр подякувала за готовність до широкої коаліції своїм колегам по фракції, по демократичній коаліції, які зрозуміли, що це необхідно “за те, що вони наступили собі на горло, мусили принести в жертву своє бачення та свої переконання”.
Водночас лідер Партії регіонів Віктор Янукович у своїй заяві на телеканалах о 16.00, що " ході переговорів для мене стало очевидним, що навіть при готовності всіх учасників до серйозних компромісів, широка коаліція зіткнеться з низкою проблем, які швидко вирішити не вдасться. Я розумів політичну ціну зусиль, які треба буде зробити, для всіх учасників процесу. Розумів, що і новому урядові, і новій коаліції потрібен буде час".
"Але наближення президентських виборів позбавляє сенсу створення нового уряду. Кількох місяців, які відділяють Україну від президентських виборів, просто не вистачило б, аби розпочати справді ефективну антикризову діяльність. Ми розглядали шлях внесення змін до Конституції, які передбачали вибори президента в парламенті і продовження на певний термін повноважень парламенту. Мета таких змін – дати новій коаліції і новому уряду час для реалізації програми відродження економіки. Однак ці зміни в Конституцію треба було вносити дуже швидко. Це означало, що треба відмовитися від широкого їх обговорення в обстановці відкритості і прозорості. А такий шлях – це крок назад від демократії", - заявив В. Янукович.