Народження дитини - важлива і щаслива подія в житті. Але разом з радістю й безмежною любов'ю вона приносить і деякі проблеми в сексі, з якими пара раніше не стикалася.
Про це пише
unian.ua
Як їх вирішити і що потрібно знати, щоб інтимна близькість після пологів була приємною і безпечною.
Коли?
В середньому лікарі радять почекати шість тижнів. Але все ж перед відновленням статевого життя слід відвідати гінеколога. Якщо жінка поки не відчуває бажання, не варто квапити події.
Як?
Деякі з цих правил стосуються будь-яких сексуальних відносин, а не тільки при інтимній близькості після пологів. Загальна рекомендація для жінок, які нещодавно стали мамами – приділяйте максимум уваги своїм потребам і не поспішайте, якщо бажання поки не повернулося.
1. Довга прелюдія. Жінці зазвичай потрібно більше часу, щоб "розігрітися", а після пологів вона може мати потребу в ще більш довгих попередніх ласках. Партнер повинен бути терплячим, тим більше що прелюдія часом доставляє багато задоволення. Можна використовувати різні техніки, іграшки та атрибутику, яка налаштовує на еротичний лад.
2. Відпочиньте. Більшість новоспечених мам буквально валяться з ніг від втоми і недосипання. Про який секс може йти мова? Насамперед потрібно приділити час собі і як слід розслабитися. У цьому допоможуть гаряча ванна, масаж, міцний, якісний сон.
3. Не форсуйте. Якщо сил для сексу все-таки недостатньо, змушувати себе – найгірша ідея. Навіть якщо партнер наполягає. Чоловік або бойфренд зобов'язаний враховувати ваше "ні" - здається, це непорушна і очевидна істина, але це досі не всі розуміють.
4. Використовувати лубрикант. Через дію гормонів у жінок, які недавно народили, може не вистачати природної змазки. На щастя, в аптеках і секс-шопах великий вибір змазок – беріть ту, що на водній основі і з натуральним складом (безпечно для годуючих мам). Лубриканти з гліцерином порушують баланс вагінальної мікрофлори, а силіконові дратують ніжну слизову.
5. Шукайте зручну позу. У вашому нинішньому стані улюблену позу для сексу, можливо, доведеться вибирати заново, оскільки травми, які жінка отримує при пологах, можуть викликати больові відчуття.
6. Розділіть відповідальність. Часто буває, що молода мама звалює на себе весь побут і, звичайно, велику частину догляду за дитиною. Скажіть партнеру, що вам потрібна допомога – це дозволить вам більше відпочивати і зміцнить довіру в парі. Сил на секс відразу додасться.
7. Тренуйте м'язи. Після пологів м'язи тазового дна можуть втрачати тонус. Якщо ви хочете "повернути форму", спробуйте класичні вправи Кегеля або спеціальні тренажери для інтимних м'язів.
8. Любов і прийняття себе. Ці кити самовідчуття як ніколи важливі. Зміни тіла після вагітності і пологів можуть стати важким випробуванням для вашої самооцінки.
Спробуйте сприймати їх як щось, що допомогло вам стати мамою. Ви проходите через новий досвід, і це не може не позначитися на тілі. Тіло – вмістилище всього, що ви переживаєте і відчуваєте. А значить, будь-які його трансформації цінні й важливі.
Що ще потрібно знати?
Ніхто не в змозі хотіти близькості завжди, тим більше жінка, яка нещодавно стала мамою і переживає новий, хвилюючий і в чомусь стресовий етап свого життя. Отже, "визначений" для сексу термін начебто настав, а відповідний настрій запізнюється?
Якщо вас це сильно турбує, сходіть до гінеколога. А якщо бажання все-таки повернулося, але під час близькості ви відчували біль, тим більше сходіть і обов'язково розкажіть про ці відчуття лікарю.
Іноді причиною того, що лібідо завмирає на нульовій позначці, буває післяпологова депресія. Післяпологова депресія – результат гормональних порушень та дисбалансу нейромедіаторів у головному мозку.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-06-2020, 00:35
0
3 026