Як пережити кризу: 5 дієвих порад від експерта

новини
710
0
Як пережити кризу: 5 дієвих порад від експерта

Не перший раз людство переживає масштабну кризу. Але з пандемією особисто ми стикаємося вперше, і це серйозне випробування. Також економічна криза здатна вибити ґрунт з-під ніг. За результатами опитування більшість українців (57%) лякають саме економічні наслідки карантину.

Як справитися зі своїми почуттями, пережити кризу використовуючи свої власні ресурси та вийти з неї ще сильнішими, ніж до цього, розповів міжнародний коуч, автор проєкту Free Soul Роман Кириченко.



Як пережити кризу

Ставте правильні питання

Часто ми не замислюємося, що вирішення труднощів в нашому житті напряму залежить від питань, які ми собі ставимо. Не дарма кажуть: "Яке питання – така і відповідь". Ми часто шукаємо собі виправдання, замість того, щоб шукати рішення і діяти.

"Чому ж так погано?", – запитуємо ми себе, і у відповідь приходить ряд виправдань – карантин, криза, в інших ще гірше і т.д. Це занурює в апатію, стає паливом для наших страждань, не мотивує на подальші дії. Сидіти й чекати поки ситуація налагодитися сама собою – не вихід. Замість цього можна запитати себе: "Що зробити, щоб було краще? Яку користь для себе я можу отримати з цієї кризи? Які можливості для мене відкриються?". У цих питань зовсім інший емоційний фон.

Прийміть ситуацію і дійте

51% українців вважають, що економічне становище їхньої сім'ї погіршилося за останні пів року, у 61% респондентів – за останній місяць. Такими є результати опитування, проведеного в травні групою Рейтинг. Якщо криза вже зачепила вас особисто і вашу сім'ю, важливо прийняти ситуацію.

Не гіршою не кращою, а саме такою, якою вона є. Далі можна скаржитися і жаліти себе, або ж взяти життя у свої руки й направити її в потрібне річище. Зважте всі за і проти, прийміть для себе чесне рішення і відповідальність за наслідки.

Відчуття можливостей дає прилив енергії й ідей. Негативні думки викликають стислість, відчуття безвихідності, яке значно зменшує можливість знаходити дієвий вихід із ситуації.

Складіть план

Не варто кидатися розв'язувати свої проблеми в хаотичному порядку. Так можна витратити купу енергії й нічого не добитися. Тому вам потрібен план: випишіть спочатку всі найважливіші питання і просто починайте вирішувати їх один за одним. У підсумку ви побачите, що у вас вийшло закрити безліч питань і ваш стан покращується.

Продумайте запасні варіанти

За часів, коли про стабільність можна тільки мріяти, дуже важливо знати, що у вас є "рятівний круг" або "запасний парашут". Будь-який найманий співробітник зараз може втратити роботу, багато приватних бізнесів не переживуть кризу. Тому щоб зменшити стрес, продумайте додаткові варіанти розвитку.

Можливо на поточній роботі ви можете взяти більше обов'язків, щоб збільшити дохід і закріпити свої позиції. Або ж зможете оптимізувати власний бізнес, з огляду на реалії. Важливо оптимізувати витрати, не здійснювати емоційних покупок, по можливості створити фінансову подушку. Шукайте можливості, а не виправдання.

Займіться собою

Найголовніший актив в нашому житті – це ми самі. Подбайте про свій емоційний і фізичний стан. Робіть речі, які приносять вам задоволення, займайтеся спортом, проводьте час з сім'єю – життя не складається виключно зі стресу і кризи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.