Національний банк України з 3 червня вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.
Про це інформує пресслужба Нацбанку.
"Це частина комплексного рішення щодо оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, яке триває з 2014 року і має на меті забезпечити в Україні надійні та захищені від підробок банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових повсякденних монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", - йдеться в повідомленні.
Нова монета номіналом 10 гривень - невелика за розміром, її діаметр становить 23,5 мм, вага - 6,4 грама. Монета виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.
Завдяки більшому діаметру і ребру (третя сторона монети) зі спеціальним великим рифленням можна легко відрізнити її від монет інших номіналів.
На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.
На першому етапі НБУ планує ввести в обіг понад 5 млн 10-гривневих монет, які будуть розподілені між підрозділами банку в регіонах. З 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в НБУ і видавати їх своїм клієнтам.
Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на повсякденні монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і старими банкнотами цього номіналу. Поступово-в результаті природного зносу 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.
Нагадаємо, станом на 1 квітня 2020 року в обігу перебувало нових монет номіналами 1 грн - понад 195 млн шт., 2 грн - майже 190 млн шт., 5 грн - понад 7,0 млн шт.
Зазначимо, у січні 2019 року голова НБУ Яків Смолій заявив, що Національний банк України планує поступово повністю замінити паперові банкноти від 1 до 10 грн монетами.
Водночас Національний банк не планує вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень. Зношуючись, вони паралельно будуть замінюватися монетами тих номіналів, які будуть випускатися в обіг.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.