Кожен 14-тий мешканець України зазнавав катувань із боку представників міліції, лише за останній рік подібних випадків було майже 100 тисяч. Про це свідчать спільні підрахунки Української Гельсінської спілки та інших правозахисних організацій, передає Радіо "Свобода".
Водночас, більшість постраждалих від рук міліції бояться розповідати комусь про це, бо не вірять, що держава здатна захистити їх від свавілля й помсти.
Спеціально створена Служба внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України розслідує злочинні дії з боку правоохоронців і карає винних. Але від цього насильства у райвідділах менше не стає.
Щороку в Україні понад 2,5 тисячі людей звертається до Служби внутрішньої безпеки МВС зі скаргами на протиправні дії представників міліції. У дійсності ж випадків катувань з боку правоохоронців у кілька разів більше.
Припинити свавілля з боку окремих працівників міліції можна, докорінно змінивши принципи роботи правоохоронних органів, вважає голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
"В українській міліції існує дуже давня традиція вибивати в підозрюваного зізнання за будь-яку ціну. І це передається з покоління у покоління", - зазначає він.
"Потрібно скасувати норми, які вимагають від слідчого розкриття більшості злочинів: у Європі показник розкриття злочинів зазвичай не перевищує 40%", - переконаний він.