Українські заробітчани - восьмеро жінок та двоє чоловіків з Львівщини, яких 26 травня минулого року було затримано в Німеччині на кордоні з Польщею у пункті пропуску Герліц, подали до суду на державу Німеччина через неправомірну депортацію, хамське ставлення до людей з боку правоохоронців, які їх затримували. Люди вимагають від німецької сторони скасувати депортацію, штрафні санкції, компенсувати моральні збитки і вибачитися за свої дії. Про це вони розповіли на прес-конференції у Львові, повідомляє zaxid.net.
Як розповів керівник ініціативної групи людей, які їхали з офіційної роботи з Іспанії 26 травня минулого року, Василь Вовчанський, на німецько-польському кордоні їм повідомили, що неправильно оформлені візи - з правом одноразового транзиту через п’ять країн і повертатися з Іспанії вони мали літаком чи відкривши транзитну візу.
Далі, за словами потерпілих, суд постановив затримати їх на 10 діб. Скористатися "правом дзвінка" людям так і не дали можливості. "Нас, чоловіків, було доправлено до тюрми, де було проведено повний огляд, вибачте за слова, але заглядали, куди хотіли, такий самий огляд у відділку було проведено для жінок. Гроші у нас відібрали, загалом це близько 10 тис. євро. Їсти нам практично не давали", - розповів В.Вовчанський. За 1,5 доби затриманих під охороною і із забороною розмовляти депортували з Берліна літаком.
Всі звернення постраждалих до офіційних структур, у тому числі МЗС, нічого не дали, лише після статті в одному з друкованих видань, правозахисник Ольга Самборська сама запропонувала постраждалим допомогу у відстоюванні честі та гідності. Правозахисна організація Amnesty International до цього часу оплачувала послуги адвокатів, які займаються цією справою у Німеччині, зараз у такій оплаті людям відмовили. Суд першої інстанції скасував депортацію, але усі мають заплатити штраф. "Як нам пояснили, у Німеччині так звикли ставитися до наших громадян і рішення суду щодо скасування депортації це надзвичайно великий прогрес", - додав постраждалий.