У Києві в лікарні "Охматдит" помер чотирирічний хлопчик, який страждав на лейкемію. В останні хвилини життя до нього не пустили маму. Лікарі послалися на інструкцію, мотивувавши заборону карантинними обмеженнями.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Маленький Олексій провів у лікарні кілька місяців - з січня 2020. Два тижні тому йому стало гірше, через що дитину перевели до реанімації. Але через карантин мамі дозволялося відвідувати дитину лише двічі на день по годині.
В день смерті мама бачила сина вранці, але коли Олексію стало гірше, жінку вдруге не пустили. Лікарі пояснюють такий вчинок тим, що через карантин у них суворі правила. І заходити в реанімацію можуть лише батьки, які лежать разом з дитиною і ні з ким не контактують. А жінка, за словами медиків, виходила у цей день за територію.
Мама Олексія каже, що виходила побачитися з чоловіком.
"Якби мама була біля реанімації - маму б запустили. Їй сказали не заходити вже після того, коли вона вийшла на вулицю. Ми пояснили, що вона потенційно може бути небезпечна для дитини й може прискорити процес", - розповіли в лікарні.
Зазначимо, що чотири роки тому вхід для батьків у відділення інтенсивної терапії МОЗ України зробило вільним. Але на ділі це не завжди так. За кордоном батьків завжди пускають до вкрай важких дітей не тільки у відділення інтенсивної терапії, але й в операційну.
Після інциденту в "Охматдиті" пообіцяли переглянути правила. Там запевняють, що тепер батьки будуть мати доступ до реанімації 24 години на добу. Але за певних умов. Зокрема, їх перевірять на коронавірус і заборонять контакти зі сторонніми.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.