Нещодавно в Раді національної безпеки та оборони заявили про необхідність розробки водної стратегії країни, а в Державному агентстві водних ресурсів повідомили про ймовірність водного дефіциту в басейнах деяких річок.
Чи справді Україні загрожує дефіцит води, обговорювали на телеканалі "Київ" у спецпроєкті "Карантин".
В.о. голови Державного агентства водних ресурсів України Михайло Хорєв розповів в ефірі програми, що через аномально теплу і безсніжну зиму ще в лютому почали заповнювати каскад водосховищ та інші водойми, тоді як зазвичай це роблять у травні. "На сьогодні дещо вдалося врегулювати рівень, але ми ще далекі від ідеалу", - сказав він.
При цьому Хорєв вважає, що заяви деяких херсонських аграріїв щодо нестачі води для полів - сильне перебільшення. Води досить і для пуску в Крим, але на сьогодні це абсолютно неможливо з технічних причин навіть при дуже сильному чиємусь бажанні, зазначив він.
А еколог Валерій Грищук, член ГО "Рада екологічної безпеки", вважає, що рішення РНБО було недостатнім, оскільки жодне з питань насправді не було розглянуто всебічно. Проблема насправді глибша, ніж наслідки посухи.
Що ж до можливого дефіциту води, то, на думку Грищука, поки рано панікувати. Дійсно, у звичайний рік до цього часу випадало близько 220-230 мм опадів, зараз - тільки 170. І все ж наша країна ще поки не в такому кризовому становищі, як, скажімо, Ізраїль. Але все одно потрібно переходити на режим економії. Причому, науково-обґрунтований, на основі високих технологій, щоб бути захищеними в майбутньому. І в першу чергу, необхідно знизити витрати води на деяких виробництвах.
"На підприємствах треба впроваджувати замкнутий цикл. Але для цього необхідно очищати воду. Але проблема в тому, що в Україні маса підприємств, які відпрацьовану воду, забруднену відходами їх виробництва, замість очищення просто розбавляють чистою з водойм і скидають назад. А за нормативами виглядає так, ніби вона очищена. За таке потрібно серйозно карати", - розповів еколог.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-05-2020, 18:32
0
1 895