В Україні наступного тижня планують запустити ІФА-тестування на виявлення коронавірусної хвороби та антитіл. Це збільшить коло осіб, яким проводять тестування.
Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
"Якщо ми кажемо про ІФА-тестування, то це тестування показує рівень антитіл в крові людини, воно підтверджує або людина хворіє на коронавірусну хворобу або людина вже перехворіла. Зараз вже розроблений механізм тестування, визначено коло осіб, яке ми будемо тестувати, ми дуже розраховуємо на це тестування. У понеділок вже буде підписаний відповідний наказ МОЗ щодо запровадження ІФА-тестувань", - сказав Степанов.
За його словами, вже є українські випробування на завершальній стадії, окрім того збираються використовувати тести компанії-виробника La Roche.
"Я думаю, що на наступному тижні ми вже почнемо запроваджувати ІФА-тести... і це дуже збільшить кількість тестувань і ми уже збільшимо коло осіб, яких ми будемо тестувати", - додав Степанов.
Що таке ІФА-тестування?Що це за ІФА-тестування?
Цей тест визначає чи мала людина контакт з інфекцією, чи перенесла вона хворобу. Його можна зробити і через кілька місяців після захворювання, він має показати наявність антитіл. Ці тести не призначені для діагностики захворювання з першого дня, розповідає виробник.
"Антитіла класу G з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи клінічних симптомів. Це тест-система призначена більше для популяційного визначення імунітету, для того, щоб людина могла спокійно йти на роботу, знаючи, що в неї вже є антитіла в сироватці крові і не боятися, що вона знову перехворіє", – каже директор компанії "Вітротест Біореагент" Ігор Ніколаєнко.
Чим ІФА-тести відрізняються від експрес-тестів?ІФА-тести призначені лише для професійного використання.
Тобто цей тест неможливо буде купити в аптеці, крапнути краплю крові і почекати результату. Він призначений лише для лабораторного професійного використання. Аналіз триває 1,5-2 години.
Цінність імунноферментного аналізу (ІФА) – наявність приладу, більша точність, вища достовірність результату в порівнянні з експрес-тестом, зазначає лікар-імунолог.
"І експрес-тести, і ІФА дозволяють визначати антитіла, навіть якщо хвороба була раніше і ми її пропустили. Але достовірність імуноферментного аналізу (ІФА) на порядок вища. Якщо так порівнювати, то, наприклад, я підозрюю пневмонію і я слухаю трубочкою пацієнта, вона в мене є під рукою, – це експрес-тест. Я хочу мати більш достовірний результат, я роблю рентген – це ІФА-аналіз. Якщо я хочу мати ще більш достовірний результат, то я використовую комп’ютерну томографію – це, припустимо, ПЛР-тест", – пояснює Радіо Свобода Федір Лапій.
Неточність експрес-тестів пов’язана із методикою, за якою вони працюють, яка не є достатньо чутливою, додає він.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-05-2020, 11:05
0
1 788