Федеральне мережеве агентство ФРН відмовило у звільненні "Північного потоку-2" від правил газової директиви ЄС.
Про це йдеться в заяві регулятора, поширеній 15 травня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Заявка Nord Stream-2 AG на звільнення від регулювання частини Північного потоку-2 відхилена", — сказано в повідомленні Федерального агентства.
Це рішення прокоментував посол України в Німеччині Андрій Мельник.
"Велика перемога в Берліні: щойно німецький незалежний регулятор Bundesnetzagentur прийняв остаточне рішення про відмову надати проєкту "Північний потік-2" виняток із законодавства ЄС! Навіть якщо тепер долю Nord Stream-2 буде вирішувати німецька Феміда, Україна вдячна Німеччині за солідарність!" — написав він у Twitter.
Компанія Nord Stream-2 надіслала заявку до Федерального мережевого агентства ФРН про звільнення від норм газової директиви на початку 2020 року. Теоретично можливість звільнення від регулювання передбачається законодавством ФРН, але поширюється тільки на газопроводи, які були добудовані до травня 2019 року. Газопровід Nord Stream-2 добудований до того моменту не був. У заявці компанія навела той аргумент, що поняття "добудований" або "закінчено" не потрібно трактувати вузько, але регулятору цього здалося недостатньо.
Фахівці вважають, що тепер власник Nord Stream-2 подасть апеляцію до Вищого земельного суду Дюссельдорфа.
Нагадаємо, Європарламент 4 квітня 2019 року прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у союз, у тому числі 2Північний потік-2".
Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ і компаній, які його транспортують.
Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
15-05-2020, 15:15
0
950