Український лікар Євген Комаровський розповів про користь хрону і пояснив його ефективність у протидії вірусам.
Відомий педіатр і телеведучий звернув увагу на цікаву особливість при вживанні цієї гострої приправи з коренеплоду, яка "включає" імунний захист людини.
Лікар у своєму новому відео відповів на питання, що краще для профілактики вірусних захворювань: корінь імбиру або хрін, який "і сльозу вибиває, і подих перехоплює".
"Важливо насправді зрозуміти сенс фрази "сльозу вибиває". Не завжди люди розуміють сенс анатомії, чому вірус розмножується у верхніх дихальних шляхах і слизовій оболонці носа", - зазначив Комаровський.
Медик розповів, яке відношення до неї має орган зору і чому можливе зараження, коли ми почухали очі.
"Річ у тому, що сльози, які утворюються, стікають не тільки по щоках - велика їх частина стікає як раз по носослізному каналу в порожнину носа. Саме тому коли ми плачемо ми шморгаємо носом", - пояснив Комаровський.
У цьому контексті лікар виділи ще один важливий нюанс, що має відношення до ефективності плачу. Адже в сльозах міститься особливий універсальний противірусний білок лізоцим, який є досить потужним фактором неспецифічного імунного захисту.
Саме через це діти, які плачуть і регулярно промивають собі ніс лізоцимом - тобто сльозами - хворіють значно рідше, підкреслив педіатр.
"Саме тому можна припустити, що наш місцевий хрін, який вибиває сльозу і змушує нас шмигати носом, змушує нас промивати ніс лізоцимом і додатково посилювати наш імунний захист. Тому хрін однозначно більш ефективний, ніж імбир", - резюмував Комаровський.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.