RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У МОЗ пояснили відкат другого етапу медреформи

У МОЗ пояснили відкат другого етапу медреформи

Міністерство охорони здоров’я аргументувало необхідність зміни другого етапу реформи охорони здоров’я тим, що багато лікарень за програмою медичних гарантій отримають кардинально менше грошей.

Про це на брифінгу в четвер сказала заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.



Вона підкреслила, що МОЗ "добре розуміє" успіхи першого етапу реформи й не планує від них відмовлятися.

"Ми цінуємо всю цю проведену роботу, але змушені працювати над тим, щоби виправити ситуацію, скорегувати деякі помилки, внести правки. Адже реформа — це не просто кроки, виписані на папері. Реформа проводиться для того, щоби пацієнт отримав найкращу якість допомоги, щоби наші пацієнти не були змушені доплачувати, купувати, приносити в лікарню медикаменти, щоби не шукали кращих клінік за межами України. Реформа проводиться для того, щоби кожен медик отримав гідну зарплату, щоби його складна праця, яка сьогодні є жертовною, належним чином була оцінена державою", — сказала Микичак.

Супрун назвала зміну медреформи "боягузливим кроком у минуле"
За її словами, метою реформи має бути не зниження, а справедливе фінансування лікарень.

Вона пояснила, що реформа в нинішньому вигляді призведе до скорочення фінансування не тільки психіатричної та фтизіатричної медичної допомоги, а й інших спеціалізованих лікарень, наприклад, дитячих. Якщо нічого не змінювати, вони отримають приблизно на 20–50 % менше порівняно з 2019 роком.

"Буде неможливою, наприклад, повноцінну кардіохірургічну допомогу. Обсяг фінансування, передбачений пакетом хірургічної допомоги, не дає можливості проводити складні реконструктивні операції діткам із вадами серця. Це призведе до зниження обсягів цих операцій, а відповідно, до збільшення дитячої смертності", — сказала заступник міністра.

За її оцінками, скорочення фінансування лікарні на 1 млн гривень призведе до звільнення 15 медичних працівників, а, наприклад, одна тільки дитяча лікарня Кіровоградської області може недоотримати 15 млн гривень.

Також набагато менше грошей за програмою медичних гарантій надійде госпіталям інвалідів воєн та хоспісної-паліативної допомоги.

"Без сумніву, є дуже успішні лікарні, які отримають у результаті входження в програму медичних гарантій близько 100 мільйонів плюс фінансування… Але ми не можемо зробити так, що одна лікарня матиме шалені надходження й думати, яку ще VIP-палату відкрити, а інша лікарня не зможе навіть купити хліба", — сказала вона.

Нагадаємо, що на початку травня президент Володимир Зеленський заявив, що не може допустити другий етап медичної реформи в її нинішньому вигляді. Після цього стало відомо, що медустанови цьогоріч отримають стільки ж, скільки у 2019 році, тобто зміни системи фінансування не відбудеться.

Другий етап реформи стартував 1 квітня. Він передбачає, що пацієнт може вибирати, у якому медзакладі йому отримати допомогу, а НСЗУ платить медустановам за надані послуги. Раніше оплата проводилася за ліжко-місце із субвенції.

За даними НСЗУ, 954 установи з тих, які підписали контракт, повинні отримати більше коштів, ніж у 2019 році з державного бюджету. Різниця складе від 4 тисяч грн до 277 мільйонів. Ще 176 установ отримають до 10% менше, ніж отримали минулого року коштів із субвенції. 107 установ – від 10 до 30% менше. 331 установа – менш ніж 50% від субвенції з держбюждету-2019.
Редактор: Юрій Коверзнєв
7-05-2020, 14:20
Коментарів 0 Переглядів 906


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!