Цього тижня в Україні запрацював новий закон про фінансовий моніторинг.
Зміни торкнулися безготівкових платежів, готівкових переказів, оплати в Інтернеті та навіть грального бізнесу.
Що ж зміниться для звичайних користувачів, ТСН.Тиждень відповів на головні запитання.
Чи зможу я тепер поповнити чужу картку готівкою через термінал?Так. Але анонімно тільки до 5 тисяч гривень. Далі потрібна ідентифікація особи - це і є нова банківська вимога.
А більше 5 тисяч? Я сплачую за оренду квартири 8 тисяч, як бути? Переказувати двічі по чотири?Ні, дробити переказ не потрібно. Просто вставте в термінал свою карту - вона буде вам замість паспорта, і поповнюйте будь-чию картку на будь-яку суму, яка не перевищує поріг фінмоніторингу. До речі, поріг цей збільшили майже втричі - до 400 тисяч гривень. Якщо картки немає, йдіть до банківської каси з паспортом. А для відправлення грошового переказу через Western Union можуть попросити ще заповнити анкету з даними про себе.
Зі своєї картки на чужу картку я зможу переказувати більше?При карткових переказах усе, як було. Банк уже знає, хто ви, та бачить, кому переказуєте гроші. Жодних змін не помітите взагалі. Усе те саме із переказами з-за кордону. Якщо у вас є валютний рахунок у банку, ви вже ідентифікований клієнт. Тож для вас жодних лімітів та обмежень законом не встановлено.
Як отримувати товари на пошті? Замовив, наприклад, планшет за 12 тисяч, сплачувати збирався при отриманні...Якщо ви платите картою – нічого нового. А от при оплаті готівкою суми вище 5 тисяч гривень - потрібно буде показати паспорт.
Нові правила тепер при будь-якій сплаті більше 5 тисяч? А що з кредитом?У НБУ запевняють, що вимоги закону не поширюватимуться на: оплату комуналки, податків, штрафів та сплату кредиту до 30 тисяч гривень. Узагалі, в Нацбанку запевняють, що з новою редакцією закону для 95% клієнтів українських банків життя не зміниться.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-05-2020, 22:54
0
2 620