Представники Чиказького університету заявили про успішне клінічне випробування експериментальних ліків для COVID-19. Піддослідним ввели препарат ремдесівір, який раніше використовували для лікування вірусу Ебола.
Поки деякі вірусологи заявляють, що поява вакцини від нового коронавірусу у наступному році - це дуже оптимістичний прогноз, вчені по всьому світу намагаються знайти ліки, які можуть полегшити перебіг хвороби, викликаної SARS-CoV-2.
І хоч деякі псевдовчені в Україні рекомендують медикам лікувати пацієнтів c СOVID-19 спиртовою настоянкою на травах, в інших країнах продовжують пошуки дієвих ліків від нового вірусу.
Одним з останніх прикладів став випадок у Чикаго, де місцеві вчені заявили про успішне клінічне випробування нового противірусного препарату.
Точніше, не нового, а оновленого, адже медики повідомили про лікування пацієнтів з COVID-19 за допомогою препарату ремдесівір, — противірусної речовини, яку раніше використовували для боротьби з вірусом Ебола.
За словами фахівця з інфекційних захворювань з Чиказького університету доктора Кетлін Муллан, більшість пацієнтів, які брали участь в клінічних випробуваннях нових ліків, вже виписані.
У випробування взяли участь ті люди з COVID-19, у яких проявлялися важкі респіраторні симптоми і лихоманка. Повідомляється, що таке лікування зайняло менше тижня, і, за словами вчених, тривалість подібної терапії не має перевищувати 10 днів.
Попри те, що зараз немає офіційно затвердженої терапії для лікування COVID-19, яка може викликати пневмонію і привести до летального результату, раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявляли, що ремдесівір "може допомогти в лікуванні коронавірусу".
Виробником цього антивірусного препарату є американська біотехнологічна компанія Gilead Sciences, яка розробила його для експериментального лікування вірусу Ебола.
"Два дослідження, одне на пацієнтах з важкими симптомами та інше на пацієнтах з помірними симптомами, зараз вже проходять, і ми очікуємо їх результатів у квітні", — говорив представник Gilead Sciences.
Відомо, що компанія спонсорувала дослідження свого препарату на 2400 пацієнтах по всьому світу, у яких підтвердили новий штам коронавірусу. Однак, випробування не враховує контрольну групу, тому медикам буде складно точно визначити ефективність цих ліків.
Нагадаємо, нещодавно вчені з’ясували, що протималярійний препарат гідроксихлорохін, який використовували для лікування COVID-19, не тільки неефективний у боротьбі з новим вірусом, а й має ряд небезпечних побічних ефектів.
Вірусолог Пол Оффіт з Дитячої лікарні в Філадельфії заявив, що гідроксихлорохін може викликати проблеми з серцем, і немає ніяких доказів його успішного застосування для лікування COVID-19.
Хоча раніше президент США Дональд Трамп рекомендував використовувати цей препарат, і говорив, що він "дуже ефективний і нешкідливий".
17-04-2020, 17:25
0
2 345