Національний банк виступив проти фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії гривні.
Про це йдеться в коментарі заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.
"Україна вже мала в минулому доволі негативні епізоди в 1990-х, у 2008-му і 2014-му, коли нестримне фінансування дефіциту державного бюджету монетарними засобами, тобто емісією, призводило до всіх цих проблем. Не хотілося б знову випускати з пляшки джина інфляції і девальвації, коли зростають витрати бюджету, які знову фінансують дефіцит монетарними засобами. Це шлях у нікуди, це бумерангом повертається в економіку, і в першу чергу страждають люди", - сказав він.
Сологуб підкреслив, що запропоноване Кабміном зростання дефіциту держбюджету з 2% до 8% некритичне і може бути легко покрите за рахунок запозичень.
"У нас є доступ до іноземного фінансування, ми перебуваємо на фінальному етапі переговорів з Міжнародним валютним фондом, іншими донорами. Це забезпечить приплив валюти в Україну, який з одного боку буде використовуватися на фінансування дефіциту бюджету, а з іншого - поповнить резерви Національного банку", - сказав він.
Нагадаємо, Україні необхідно виконати останню умову для нової кредитної програми з МВФ - прийняти так званий "антиколомойський" закон. Але до нього подали 16 тисяч поправок, на розгляд яких може піти пів року або навіть більше.
13-04-2020, 16:50
0
1 175