* На правах реклами
Створення Служби судової охорони є одним із важливих елементів судової реформи й передбачене главою четвертою Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
4 квітня 2019 року Вища рада правосуддя своїм Рішенням затвердила Положення про Службу судової охорони, чим розпочала створення цього державного органу з правоохоронними функціями.
В інтерв’ю нашому виданню начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернівецькій області полковник Олександр ДРАГУС розповів, що створення ССО відбулось.– Територіальне управління Служби судової охорони у Чернівецькій області зареєстроване, як юридична особа державного органу з правоохоронними функціями, 1 жовтня 2019 року. Штатна чисельність органу становить 117 осіб, серед них 4 керівники, 85 співробітників та 28 цивільних працівників, –
ділиться Олександр ДРАГУС.– Яким чином укомплектовувалось Територіальне управління Служби судової охорони у Чернівецькій області?– Протягом усього періоду на належному рівні здійснювалося комплектування підрозділів регіонального органу. Організовано систему медичних та психологічних обстежень кандидатів на службу. Підготовлено навчально-методичну базу для проведення спеціальної підготовки співробітників, які вперше приймаються на посади Службу в судової охорони.
З жовтня 2019 по березень 2020 року проведено 6 конкурсів. Конкурсна комісія затверджена Головою Служби судової охорони, у її складі є представники центрального органу управління Служби судової охорони, Територіального управління Державної судової адміністрації в Чернівецькій області та Територіального управління Служби судової охорони у Чернівецькій області.
Конкурси проходили поетапно. Спочатку кандидати проходили перевірку рівня фізичної підготовки, яка включала в себе виконання контрольних завдань залежно від посад, за якими здійснювався конкурсний відбір: біг на 100 та 1000 метрів, комплексна силова вправа. Наступним етапом було складання тестів та проходження індивідуальної співбесіди з членами конкурсної комісії. Переможцями конкурсу ставали кращі з кращих, які в подальшому проходили первину та спеціальну підготовки при Харківському університеті МВС України та Вінницькому вищому професійному училищі внутрішніх справ Департаменту охорони.
– Який стан зараз має гарантування безпеки суддів, працівників та відвідувачів суду? – На сьогодні Територіальним управлінням Служби судової охорони у Чернівецькій області охороняється вже сім судових установ. Зазначу, що вперше за весь період роботи судів забезпечена необхідна кількість особового складу для несення служби, вчасно здійснюється ротація на постах охорони. Співробітники ТУ ССО забезпечені сезонним одностроєм, повністю екіпіровані технічними засобами охорони, постійно здійснюють учбові тренування, а у разі нештатної ситуації завжди можуть залучити резерв або викликати підкріплення.
– Чи здатні контролери запобігти зриву судових засідань, втручанню в здійснення правосуддя з боку сторонніх осіб тощо? Чи містить положення про Службу судової охорони належні важелі впливу на порушників безпеки?– Співробітники Служби судової охорони мають право здійснювати перевірку документів, наявність обґрунтованих підстав перебування в приміщені суду, органів і установ системи правосуддя, поверхневу перевірку, огляд їх речей. Затримувати осіб, які незаконно проникли або намагаються проникнути до суду, застосовувати технічні засоби охорони та заходи фізичного впливу в порядку та випадках, передбачених чинним законодавством України. Про це йдеться безпосередньо в положенні про Службу. Співробітники Служби судової охорони мають право затримати осіб, які вчинили правопорушення, та передаватимуть їх працівникам поліції для застосування відповідних заходів реагування.
– Чи матиме Служба судової охорони можливість припиняти спроби пошкодження майна в суді та яким чином?– Так, здійснення заходів з охорони, забезпечення недоторканності та цілісності приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, недоторканності та цілісності розташованого у цих приміщеннях майна є одним з основних завдань співробітників Служби. На мій погляд, Положення про Службу судової охорони передбачає достатній обсяг прав для виконання покладених на Службу завдань. Проте вважаю, що без поваги до самих себе та до суспільства, сльозогінним газом та гумовими кийками громадський порядок та безпеку гарантувати неможливо. Українське суспільство вимагає від нас швидкої побудови сучасного та ефективного органу, здатного гарантувати безпеку та громадський порядок у судових установах.
Перебуваючи в будівлі суду, кожна людина – суддя, працівник апарату суду, учасник судового процесу або звичайний відвідувач – має відчувати себе в повній безпеці. І це головне завдання Служби, – зазначив Олександр ДРАГУС.
3-04-2020, 10:00
0
3 807