Чи може щеплення від БЦЖ врятувати від коронавірусу

новини
1 662
0
Чи може щеплення від БЦЖ врятувати від коронавірусу

Команда вчених в Нідерландах збирає медиків і літніх людей, щоб на них випробувати ефективність вакцини БЦЖ від коронавіруса

Вчені виявили, що вакцина від туберкульозу може допомогти імунній системі боротися з коронавірусом.



Дослідники з чотирьох країн перевіряють, чи може вакцина проти туберкульозу, всебічно активізувати імунну систему людини, дозволяючи їй краще боротися з коронавірусів і, можливо, взагалі запобігти його зараженню. Дослідження проводяться серед лікарів, медсестер і літніх людей, які схильні до вищого ризику зараження респіраторними захворюваннями.

Команда в Нідерландах починає перше практичне випробування на цьому тижні. Вони набирають тисячі медичних працівників в восьми голландських лікарнях, які отримають або вакцину, названу bacillus Calmette-Guérin (БЦЖ — вакцина від туберкульозу) або плацебо.

Цю вакцину зазвичай роблять дітям на першому році життя в більшості країн світу, вона безпечна і дешева, але далека від досконалості: запобігає в середньому близько 60% випадків туберкульозу у дітей, з велики=ою різницею серед окремих країн.

Вакцина туберкульозу може також підвищити здатність імунної системи боротися з хвороботворними мікроорганізмами, згідно з клінічними і обсерваційним дослідженнями, опублікованими протягом декількох десятиліть датськими дослідниками Пітером Аабі і Христиною Стебелл Бенн. Вони прийшли до висновку, що вакцина запобігає близько 30% випадків зараження будь-яким відомим патогенам, включаючи віруси, в перший рік після її введення. Однак дослідження, опубліковані в цій області, були піддані критиці за їх методологію. В огляді 2014 року, підготовленому Всесвітньою організацією охорони здоров’я, зроблено висновок, що БЦЖ, мабуть, знижує загальну смертність у дітей, але оцінює достовірність результатів як "дуже низьку". Доповідь 2016 року була трохи більш позитивною про потенційні переваги БЦЖ, але, все одно, необхідні були ще рандомізовані дослідження.

З тих пір клінічні дані посилилися і кілька груп зробили важливі кроки, досліджуючи, як БЦЖ може в цілому зміцнити імунну систему. Міхай Неті, фахівець з інфекційних захворювань в Медичному центрі Університету Радбуда, виявив, що вакцина може працювати трохи інакше, ніж здавалося раніше.

У рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні, опублікованому в 2018 році, його команда показала, що вакцинація БЦЖ захищає від експериментальної інфекції ослабленою формою вірусу жовтої лихоманки, яка використовується в якості вакцини.

Разом з Евангелос Джамареллосом з Афінського університету компанія Неті провіла дослідження в Греції, щоб з’ясувати, чи може БЦЖ підвищити стійкість до інфекцій у літніх людей в цілому. Тепер він планує почати аналогічне дослідження найближчим часом в Нідерландах. Дослідження було розроблено до появи нового коронавірусу, але пандемія може більш чітко виявити широкі ефекти БЦЖ, вважає Неті.

Для дослідження медичних працівників Неті об'єднався з епідеміологом і мікробіологом Марком Бонтеном з UMC Utrecht. "Серед учасників багато ентузіазму", — каже Бонтен. Команда вирішила не використовувати фактичне зараження коронавірусом в якості результату дослідження, а "незаплановану відсутність". "У нас немає великого бюджету, і ми не зможемо відвідати хворих фахівців вдому", — каже Бонтен. Команда може отримати відповіді протягом декількох місяців.

Експерти в соцмережах також пишуть, що в країнах, де була масова вакцинація БЦЖ — протитуберкульозної вакциною, захворюваність дуже мала. США та Європейські країни від цієї вакцинації відмовилися. А в СРСР її проводили. Це одна з версій, чому на пострадянському просторі хворих менших, ніж в інших європейських країнах або в США. Однак, це поки тільки версія, нічим не підтверджена.

Дослідницька група в Мельбурнському університеті проводить дослідження БЦЖ серед працівників охорони здоров’я, використовуючи той же протокол. Інша дослідницька група в Університеті Ексетера проведе аналогічне дослідження серед літніх людей. А команда Інституту біології інфекцій ім. Макса Планка минулого тижня оголосила, що — натхненна роботою Неті - вона почне аналогічне випробування для літніх людей і працівників охорони здоров’я з генетично модифікованою версією БЦЖ, яка ще не була схвалена для використання проти туберкульозу.

Елеонора Фіш, імунолог з Університету Торонто, говорить, що вакцина, ймовірно, не повністю усуне інфекції нового коронавірусу, але, ймовірно, послабить його вплив на людей.

Нагадаємо, що італійські медики нещодавно виявили несподіваний метод вентиляції легенів у хворих коронавірусів. Медичний персонал почав використовувати маски для снорклінга — одного з варіантів дайвінгу — щоб допомогти дихати пацієнтам з COVID-19.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм