RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чи може щеплення від БЦЖ врятувати від коронавірусу

Команда вчених в Нідерландах збирає медиків і літніх людей, щоб на них випробувати ефективність вакцини БЦЖ від коронавіруса

Вчені виявили, що вакцина від туберкульозу може допомогти імунній системі боротися з коронавірусом.



Дослідники з чотирьох країн перевіряють, чи може вакцина проти туберкульозу, всебічно активізувати імунну систему людини, дозволяючи їй краще боротися з коронавірусів і, можливо, взагалі запобігти його зараженню. Дослідження проводяться серед лікарів, медсестер і літніх людей, які схильні до вищого ризику зараження респіраторними захворюваннями.

Команда в Нідерландах починає перше практичне випробування на цьому тижні. Вони набирають тисячі медичних працівників в восьми голландських лікарнях, які отримають або вакцину, названу bacillus Calmette-Guérin (БЦЖ — вакцина від туберкульозу) або плацебо.

Цю вакцину зазвичай роблять дітям на першому році життя в більшості країн світу, вона безпечна і дешева, але далека від досконалості: запобігає в середньому близько 60% випадків туберкульозу у дітей, з велики=ою різницею серед окремих країн.

Вакцина туберкульозу може також підвищити здатність імунної системи боротися з хвороботворними мікроорганізмами, згідно з клінічними і обсерваційним дослідженнями, опублікованими протягом декількох десятиліть датськими дослідниками Пітером Аабі і Христиною Стебелл Бенн. Вони прийшли до висновку, що вакцина запобігає близько 30% випадків зараження будь-яким відомим патогенам, включаючи віруси, в перший рік після її введення. Однак дослідження, опубліковані в цій області, були піддані критиці за їх методологію. В огляді 2014 року, підготовленому Всесвітньою організацією охорони здоров’я, зроблено висновок, що БЦЖ, мабуть, знижує загальну смертність у дітей, але оцінює достовірність результатів як "дуже низьку". Доповідь 2016 року була трохи більш позитивною про потенційні переваги БЦЖ, але, все одно, необхідні були ще рандомізовані дослідження.

З тих пір клінічні дані посилилися і кілька груп зробили важливі кроки, досліджуючи, як БЦЖ може в цілому зміцнити імунну систему. Міхай Неті, фахівець з інфекційних захворювань в Медичному центрі Університету Радбуда, виявив, що вакцина може працювати трохи інакше, ніж здавалося раніше.

У рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні, опублікованому в 2018 році, його команда показала, що вакцинація БЦЖ захищає від експериментальної інфекції ослабленою формою вірусу жовтої лихоманки, яка використовується в якості вакцини.

Разом з Евангелос Джамареллосом з Афінського університету компанія Неті провіла дослідження в Греції, щоб з’ясувати, чи може БЦЖ підвищити стійкість до інфекцій у літніх людей в цілому. Тепер він планує почати аналогічне дослідження найближчим часом в Нідерландах. Дослідження було розроблено до появи нового коронавірусу, але пандемія може більш чітко виявити широкі ефекти БЦЖ, вважає Неті.

Для дослідження медичних працівників Неті об'єднався з епідеміологом і мікробіологом Марком Бонтеном з UMC Utrecht. "Серед учасників багато ентузіазму", — каже Бонтен. Команда вирішила не використовувати фактичне зараження коронавірусом в якості результату дослідження, а "незаплановану відсутність". "У нас немає великого бюджету, і ми не зможемо відвідати хворих фахівців вдому", — каже Бонтен. Команда може отримати відповіді протягом декількох місяців.

Експерти в соцмережах також пишуть, що в країнах, де була масова вакцинація БЦЖ — протитуберкульозної вакциною, захворюваність дуже мала. США та Європейські країни від цієї вакцинації відмовилися. А в СРСР її проводили. Це одна з версій, чому на пострадянському просторі хворих менших, ніж в інших європейських країнах або в США. Однак, це поки тільки версія, нічим не підтверджена.

Дослідницька група в Мельбурнському університеті проводить дослідження БЦЖ серед працівників охорони здоров’я, використовуючи той же протокол. Інша дослідницька група в Університеті Ексетера проведе аналогічне дослідження серед літніх людей. А команда Інституту біології інфекцій ім. Макса Планка минулого тижня оголосила, що — натхненна роботою Неті - вона почне аналогічне випробування для літніх людей і працівників охорони здоров’я з генетично модифікованою версією БЦЖ, яка ще не була схвалена для використання проти туберкульозу.

Елеонора Фіш, імунолог з Університету Торонто, говорить, що вакцина, ймовірно, не повністю усуне інфекції нового коронавірусу, але, ймовірно, послабить його вплив на людей.

Нагадаємо, що італійські медики нещодавно виявили несподіваний метод вентиляції легенів у хворих коронавірусів. Медичний персонал почав використовувати маски для снорклінга — одного з варіантів дайвінгу — щоб допомогти дихати пацієнтам з COVID-19.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
1-04-2020, 07:23
Коментарів 0 Переглядів 1 655

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.