В Україна карантин продовжили до 24 квітня. І це однозначно вплине на підриємницьку діяльність.
Ці моменти врахували, тому для підприємців запровадили низку змін, йдеться у публікації "МБ".
Мораторій на перевірки Тимчасово до 31 травня 2020 забороняється проведення органами державного нагляду перевірок у сфері господарської діяльності дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Якщо дата перевірок припадає на період встановлення карантину, вони проводитися не будуть.
Також до 31 травня запроваджується мораторій на проведення податкових перевірок. Крім документальних позапланових перевірок лише тих платників податків, які задекларували про відшкодування їм (тобто повернення) з державного бюджету податку на додану вартість у сумі більше 100 тис. грн, а саме перевірок у частині виключно законності ними такого декларування.
Перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня.
Мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску наразі запровадили до 18 травня.
Перевірки, які мали розпочатися та не були розпочаті, переносяться на інший період.
Податкові канікули За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня, штрафні санкції не застосовуватися не будуть. Але це не стосується порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 1 березня по 31 травня платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.
Податок на об’єкти нежитлової нерухомості, відмінні від земельної ділянки, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не нараховується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.
Тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня фізичні особи-підприємці, особи. Таке звільнення від сплати ЄСВ поширюється також на платників, якими не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу.
Тимчасове скасування штрафів
Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за наступні порушення, вчинені з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня. Зокрема це стосується несвоєчасної сплати єдиного внеску, несвоєчасне подання звітності.
Платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.
Для фізичних осіб-підприємців, які не сплачували страхові внески, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.
Відтермінування РРО До 1 січня 2021 року відкладається вимога застосування РРО платниками єдиного податку другої — четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. До 1 квітня 2021 року РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (фізичними особами-підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень, незалежно від обраного виду діяльності.
Штрафи за прострочений кредит не нараховуватимуть У разі прострочення споживачем у період з 1 березня по 30 квітня виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. Споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) . Нарахування неустойки за несвоєчасне здійснення платежів за споживчими кредитами у період дії карантину не здійснюється.
У період з 1 березня по 31 травня забороняється збільшення процентів за користування кредитом.
Обмежено експорт Буде обмежено експорт до 1 червня. На час реалізації заходів з протидії поширенню коронавірусу діє заборона експорту товарів протиепідемічного призначення, зокрема рукавички, медичні халати, захисні окуляри тощо.
Раніше повідомлялося, що
на Калинівському ринку не будуть нараховувати плату за місце.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-03-2020, 21:23
0
1 772