Вірус тваринного походження став причиною смерті чоловіка в Китаї. Лікiв від нього поки не існує. Але медики закликають не панікувати.
Поки світ здригається від важкої ходи коронавірусу, природа не дрімає. Ще один вірус тваринного походження став причиною смерті людини в китайській провінції Юньнань, пише НВ.
Чоловік їхав у чартерному автобусі в сусідню провінцію. Після його раптової смерті медики швидко встановили діагноз — хантавірусний кардіопульмональний синдром. Це захворювання викликається вірусом відомим як хантавірус.
Решта 32 особи з автобуса були відразу поміщені в карантин. Поки що немає відомостей про те, чи є серед них заражені.
Хантавірусний кардіопульмональний синдром являє собою важке респіраторне захворювання, що викликається хантавірусом. Цей вірус переноситься гризунами, залишається в їхній сечі і передається по повітрю.
За даними Центру з контролю за інфекційними захворюваннями США, ризик зараження вкрай високий навіть для абсолютно здорової людини.
До недавнього часу не були відомі випадки, щоб хантавірус передавався від людини до людини, але сам собою вірус слабо вивчений.
У Чилі та Аргентині місцеві медики задокументували кілька випадків зараження від людини до людини. Такі випадки мали місце при близькому контакті здорової людини з інфікованою. Правда, тоді мова йшла про різновиди хантавірусу, який отримав назву Андський вірус.
Першим великим зіткненням з хантавірусом є спалах геморагічної лихоманки під час Корейської війни (1950−1953 рр).
Лихоманка торкнулася близько 3 тис військовослужбовців контингенту ООН. У багатьох з них були порушені функції нирок, відкривалася внутрішня кровотеча.
На той момент рівень медицини не дозволив повноцінно ідентифікувати вірус.
Він був описаний лише в 1970-х у США, коли було встановлено зв’язок між певним вірусом у польових мишей і лихоманкою часів Корейської війни.
У 1993 році спалах хантавірусу стався в американському штаті Колорадо. Тоді за кілька днів померло кілька індіанців племені Навахо. Медики встановили, що вони були заражені іншим різновидом хантавірусу, що відрізнявся від корейського вірусу.
Медики стверджують, що хантавіруси поширюються разом з життєдіяльністю гризунів. У місцях, де миші і щури випорожнюються, частки хантавірусу розносяться по повітрю. Зараження людини найчастіше відбувається через дихальні шляхи.
Крім того, людина може заразитися, якщо доторкнеться до предметів, на яких присутні сліди сечі або слини заражених гризунів. Зрозуміло, висока вірогідність зараження і при укусі.
Симптоми хантавірусу схожі з симптомами багатьох респіраторних захворювань — це головний біль, слабкість, кашель, проблеми з травленням, блювота.
Ніякого лікування або вакцини від хантавірусу поки що не існує.
Однак, багато відомих медиків після новини про смерть китайського чоловіка, поспішили запевнити громадськість у тому, що мова не йде про коронавірус № 2.
"Це — істерія, — коментує Стефані Сміт, канадський інфекціоніст з університету Альберти. — Хантавірус у нас присутній давно".
"Побоювання сильно перебільшені, — вважає оглядач Independent Ендрю Гріффін. — Хантавірус не може зрівнятися з коронавірусом за ступенем небезпеки".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-03-2020, 08:33
0
16 676