Уряд розглядає можливість поетапного підвищення в цьому році ціни на електроенергію для населення, зокрема скасування пільгової ціни 90 коп. за перші 100 кВт-год, з огляду на зниження суми нарахувань у платіжках громадян.
Про це повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в інтерв'ю УНІАН.
"Давайте відверто: якщо наша промисловість платить дорожче, то вона менш конкурентоспроможна, а це дуже зараз відчутно - криза на зовнішніх ринках, коронавірус та інші чинники, коли треба бути конкурентоспроможними. А електрична енергія є дуже важливим елементом у будь-якому виробництві. Саме тому, що у нас зараз зменшується тиск у рамках платіжки, ми можемо подумати про те, щоб піднімати поетапно і адекватно, з розумінням соціальних наслідків, тарифи для населення", - сказав він.
За словами міністра, різні ціни на ринку електричної енергії є фактором зловживання на рівні постачальників і системи розподілу. Тому найкраща модель, щоб не зловживали тарифом, - єдина ціна для всіх.
"У будь-якому разі це буде реалізовано поетапно. Всі споживачі, які потребуватимуть допомоги, зможуть розраховувати на субсидію. Ті, хто не зможе довести, що їм потрібна підтримка держави, мають платити справедливу ціну", - пояснив міністр.
Оржель зазначив, що найсправедливішим варіантом вважається, що забезпечена людина, яка споживає багато енергії, має платити її реальну економічну вартість. Але якщо запровадити обмеження, наприклад, ті, хто споживають понад 500 кВт-год, позбавляються пільгової ціни в 90 копійок за 100 кВт-год, то це не дасть змоги отримати достатньо коштів.
"Ми рахували, скільки це в грошах, - невелика величина, і вона в даному разі є не вирішальною. Якщо говорити про 100 кВт-год і скасування пільгової ціни в 90 копійок, то цей показник відіграє набагато більше. Це еквівалент 10 млрд гривень вивільнених грошей на ринку електроенергії", - додав він.
Міністр підкреслив, що якісь рішення щодо тарифів для населення обов'язково будуть прийняті в цьому році.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-03-2020, 20:10
0
1 976